Breadcrumbs

OBJEVUJTE ORGASMY...

OBJEVUJTE ORGASMY...

Odbornice na sex Alix Fox a Dr. Adam Kay diskutují o různých druzích ženského orgasmu, které jsou teoreticky možné – a způsobech, které k nim můžou vést

 

 

Už jste někdy slyšeli o smíšeném orgasmu? Ne, se smíšeným zbožím to nemá nic společného!

 

Je to jeden z několika samostatných „stylů“ orgasmu, kterého můžou podle některých odborníků ženy dosáhnout. Každého z nich se dosahuje stimulací jiné části těla určitým způsobem a řada žen tvrdí, že různé typy orgasmu i jinak prožívají.

 

„Lékařská komunita stále zkoumá nervové dráhy zapojené do orgasmu, ale věříme, že stimulace v různých tělesných zónách může způsobit, že se do mozku odesílají různé typy signálů,“ vysvětluje Dr. Adam Kay.

 

„Na to, jestli to vede k fyzicky jiným typům „velkého finále“, se ale názory různí,“ pokračuje. „Je to pořád téma velké debaty - jak tomu bylo dříve.“

 

Co víme jistě je, že zkoumání každého ze stylů orgasmu a odhalování nových druhů potěšení absolutně nemůže ničemu uškodit. Ať je to vědecky nebo nevědecky, pokud z toho máte dobrý pocit, je to dobrá věc.

 

Nasaďte si laboratorní plášť, budeme experimentovat...

PROZKOUMÁVEJTE: KLITORIDÁLNÍ ORGASMUS

Co říká teorie?

 

Pokud chcete dosáhnout orgasmu, klitoris je klasické „žhavé místo“ pro dráždění a laskání. Některé studie uvádějí, že celých 94 % žen potřebuje k dosažení orgasmu stimulaci klitorisu.*

 

 

Co říká věda?

 

„Možná vypadá malý a možná má polovina mužů v této zemi jen velmi mlhavou představu, kde ho hledat [ODKAZ NA ČLÁNEK 2 – DIAGRAM], ale klitoris má pro ženskou rozkoš zásadní význam – má více než 8 000 nervových zakončení, což je dvakrát více než běžný penis,“ uvádí Dr. Kay. „A možná vás překvapí, že průměrný klitoris má na délku asi 9 centimetrů – i když je až na několik milimetrů hluboko pod povrchem těla, jako sexy ledovec.“

 

Co můžu vyzkoušet, abych viděla, jestli mě tento styl potěší?

 

 • Klitoris je přesně to místo, na které působí magie gelu Durex Intense Orgasmic! Začněte vmasírováním 2–3 kapek a v případě potřeby přidejte další. Měla byste pociťovat vlny pocitů chlazení, mravenčení a zahřívání, které zintenzivňují stimulaci prsty, hračkami nebo třením partnerova těla o vaše.

 

 • Je dobré vědět, že pro spoustu žen je přímý kontakt s klitorisem tak velká nálož, kterou je těžké zvládnout a která může být skoro bolestivá. Dotýkání přes klitoridální kapuci může být příjemnější.

 

 • Vibrace na klitorisu můžou vyvolat vzrušení potřebné ke zvýšení průtoku krve do pohlavních orgánů a probuzení těchto tisíců nervových zakončení, což může vést k úžasnému orgasmu. Zkuste na dané oblasti přidržet vibrátor Durex Intense Delight Bullet nebo partnerovi nasaďte kroužek na penis Durex Intense Vibrations, aby při penetraci tlačil na klitoris.

 

PROZKOUMÁVEJTE: ORGASMY Z BODU G

Co říká teorie?

 

Bod G se údajně nachází 3–5 centimetrů uvnitř vagíny, na přední straně (směrem k pupíku, ne páteři). Některé ženy uvádějí, že v tomto místě mají kousek tkáně přibližně ve velikosti vlašského ořechu, který je na povrchu hrubší a nateklejší než okolí, zejména když je žena vzrušená.

 

Hrátky s touto zónou můžou vyvolat úžasné pocity a některé ženy přísahají, že můžou vést až k orgasmu. Malá část žen dokonce uvádí, že stimulace bodu G může vyvolat „ženskou ejakulaci“ – náhlé vytrysknutí nebo stříkání tekutiny z vaginální oblasti.

 

Někteří sexuologové se domnívají, že dráždění tohoto místa může ve skutečnosti stimulovat vnitřní část klitorisu, o které mluvil Dr. Kay výše.

 

Co říká věda?

 

Dr. Kay uvádí: „Pokud bod G nemůžete najít, nepanikařte, protože možná neexistuje. Řada studií zpochybňuje, že by šlo o skutečnou anatomickou strukturu. Nikdo nepopírá, že tato oblast vagíny může být pro některé ženy velmi citlivá, ale lidé to mají v sobě uspořádané různě a cítí to jinak, takže experimentujte a užívejte si všechno, co je vám příjemné, bez obav ohledně toho, co je normální.“

 

Pokud jde o ženskou ejakulaci, uvádí: „Lékaři se neshodnou, co tato kapalina, která může z ženy při ejakulaci vytéct nebo vytrysknout, je: někteří se domnívají, že to je tekutina produkovaná strukturou zvanou Skeneho žlázky, jiní si myslí, že to je jednoduše moč, a další tvrdí, že to je směs obojího.“

 

A my říkáme: záleží na tom, když je ten pocit tak fantastický?

 

Co můžu vyzkoušet, abych viděla, jestli mě tento styl potěší?

 

 • Dosažení bodu G na vlastní pěst může být složité. Zkuste zkoumání pomocí dlouhého vibrátoru, jako je Durex Intense Pure Fantasy, nebo požádejte partnera, aby prsty tuto oblast masíroval krouživými pohyby nebo prsty opakovaně pohyboval jako při gestu „pojď sem“.

 

 • Během pohlavního styku může s cílením na bod G pomoct poloha „na pejska“, obzvlášť když žena drží hlavu nahoře, ale záda prohne dolů a protlačuje břicho směrem k podlaze.

 

 • Když máte uvnitř sebe hračku nebo penis, tlak na bod G může zvýšit tlačení na Venušin pahorek – měkkou zaoblenou oblast, kde začíná růst pubické ochlupení.

 

PROZKOUMÁVEJTE: SMÍŠENÉ ORGASMY

Co říká teorie?

 

Smíšený orgasmus může být důsledkem současné stimulace klitorisu a bodu G. U tohoto druhu orgasmu platí, že víc je víc!

 

Co říká věda?

 

Je to spojení toho, co Dr. Kay už uvedl. Cílem je stimulovat co nejvíce nervů, což povede k orgasmu, který je mimořádně intenzivní a „velký“.

 

Co můžu vyzkoušet, abych viděla, jestli mě tento styl potěší?

 

 • Vibrátory-králíci, jako je Durex Extreme Thrill, jsou vyrobené tak, aby spojily vnější i vnitřní stimulaci, takže šup na zajíčky!

 

 • Při partnerském sexu vyzkoušejte polohu, když jste nahoře, protože partner tak má plný přístup ke klitorisu. Může vás tam dráždit prsty nebo vibrátorem, zatímco vy se zakloníte, aby penis směřoval směrem k přední stěně pochvy.

PROZKOUMÁVEJTE VÍCENÁSOBNÉ ORGASMY

Co říká teorie?

 

Buďme upřímní: pokud jste žena, která těžko dosahuje při sexu orgasmu – nebo orgasmu vůbec –, dozvědět se, že některé šťastlivkyně můžou mít několik vyvrcholení za sebou, může být na mašli. Vícenásobného orgasmu nedosáhnou všichni hned, takže nebuďte zklamaná, pokud na vás domino orgasmů teprve čeká.

 

Mějte ale otevřenou mysl, protože pro ženy je 100% možné dosáhnout série vyvrcholení krátce po sobě – a v tom mají oproti mužům biologickou výhodu, která to umožňuje.

 

Co říká věda?

 

„To, že vícenásobný orgasmus je poněkud rarita, má na svědomí evoluce,“ vysvětluje Dr. Kay. „Po ejakulaci trvá tvorba spermatu nějakou dobu, takže mužské tělo produkuje hormon zvaný prolaktin, který muže posadí na střídačku, než se znovu zapojí do zápasu o vyvrcholení. To vede k tomu, že nestřílí slepými a druh tak nevyhyne! Ženy tolik prolaktinu neprodukují, takže jejich „žáruvzdorná doba“ – čas, který potřebují mezi orgasmy – je prakticky nulová.“

 

Co můžu vyzkoušet, abych viděla, jestli mě tento styl potěší?

 

 • Pokud plánujete dlouhý sex nebo masturbaci, mějte po ruce lubrikant proti bolesti a oděrkám. Druhy na vodní bázi, jako je Durex Play Feel, jsou vhodné pro všechny typy pokožky.

 

 • S dosahováním vícenásobných orgasmů můžou pomoct Kegelovy cviky [ODKAZ NA ČLÁNEK 4], ale ženy, kterým se to daří, často říkají, že klíčem k opakovaným orgasmům je přístup. Jakmile máte první orgasmus, nevypínejte psychicky a nemyslete si, že to je konec hry, po kterém se jen převalíte a usnete. Pokuste se zůstat v přítomnosti a udržujte proud vzrušení v chodu. Pokud se vám to má podařit, musíte tomu věřit!

 

 • Je běžné, že po orgasmu jsou pohlavní orgány přecitlivělé a že vám bude dotýkání hned po nepříjemné. Hrajte si s prsy nebo se líbejte, abyste udrželi erotickou hladinku, a jakmile to půjde, vydejte se znovu dolů na jih pro nášup.

 

**Průzkum s výběrem z několika odpovědí u 1 500 dospělých mužů a žen ve věku 16–64 let, kteří jsou sexuálně aktivní. Proveden v roce 2016 britskou agenturou pro spotřebitelský průzkum Ginger Comms.

Alix Fox

Alix Fox je držitelkou několika novinářských ocenění, hlasatelkou a odbornicí na vzdělávání v oblasti sexu. Uvádí podcasty The Guardian Close Encounters (Blízká setkání), pravidelně se objevuje v show The Modern Mann, kde se zabývá erotickou agonií, a působí jako odbornice na sex a vztahy pro značku Durex. Alix přispívá do publikací, jako je Marie Claire, Glamour, Cosmo, LOOK, Time Out, Vogue, The Independent a mnoho dalších, a pravidelně spolupracuje s charitativní organizací Brook, která se zabývá sexuálním zdravím. Je horlivou zastánkyní otevřené a upřímné konverzace o sexu a domnívá se, že by každý měl mít přístup ke spolehlivým informacím, které ho přivedou k nejsvobodnějšímu, nejzdravějšímu a nejšťastnějšímu sexuálnímu já.