Breadcrumbs

Klitoris zblízka

KLITORIS ZBLÍZKA

Kde je klitoris, proč tam je a jaké jsou nejlepší způsoby stimulace klitorisu? Odbornice na sex Alix Fox odpovídá na nejpalčivější dotazy ohledně tohoto „kouzelného tlačítka“...

Kde je klitoris, proč tam je a jaké jsou nejlepší způsoby stimulace klitorisu? Odbornice na sex Alix Fox odpovídá na nejpalčivější dotazy ohledně tohoto „kouzelného tlačítka“...

Klitoris je skutečně fascinující součástí ženské anatomie s úžasným potenciálem přivést ke slasti každého, kdo ho má!

Přesto ho po mnoho let, protože společnost nespravedlivě a pohříchu kladla větší důraz na uspokojení muže než na uspokojení ženy, věda odsouvala na druhou kolej. Lékařská věda teprve nedávno začala zkoumat jeho strukturu a vlastnosti do hloubky – a zjistila několik překvapivých a fascinujících skutečností o tom, jak je konstruovaný a jak funguje. 

A s tím, jak se rozšiřuje rovnoprávnost a jak si uvědomujeme význam, jaký má rovnost v sexu a #OrgasmsForAll, pro ženy už není takové tabu mluvit o tom, jaké druhy klitoridální masturbace je přivádějí k orgasmu. V současnosti máme více znalostí než kdy předtím o různých technikám, které můžou navodit klitoridální orgasmus. Prásk!

Zajímá vás víc? Pak je tento článek povinná kliteratura...

Co je klitoris? Kde je klitoris? A co dělá?

  • Na začátek je třeba uvést, že klitoris (neboli poštěváček) není tak malý, jak si možná myslíte.

Viditelná část klitorisu se nachází uprostřed horní části stydkých pysků (vnějších a vnitřních záhybů kůže, které tvoří vulvu, vnější pohlavní orgán ženy).

Vypadá jako malý knoflík nebo hrbolek tkáně – špička klitorisu –, který bývá různě velký, ale obvykle podobně jako malý hrášek. Je přikrytý ochranným lalokem kůže, takzvanou kapucí – pokud ji jemně odhrnete, klitoris se zcela odhalí. U některých žen klitoris přirozeně trčí zpod kapuce, u jiných je pod ní úplně skrytý.

Teď už ale víme, že za touto mrňavou viditelnou částí je mnohem větší část, která sahá hluboko dovnitř ženského těla. [ODKAZ NA ČLÁNEK 6 – ČLÁNEK O TYPECH ORGASMŮ – KOMENTÁŘ DR. KAYE O KLITORIDÁLNÍCH ORGASMECH] Z obou stran špičky klitorisu vybíhají dvě tenké „nohy“ erektilní tkáně – klitoridální crura – a dvě silnější ramena – bulbi vestibuli zanořená do tkáně kolem pochvy. Ta se při vzrušení naplní krví, což způsobuje „nateklý“ nebo „buclatý“ vzhled vulvy a zvyšuje citlivost této oblasti. I špička klitorisu může být buclatější a tvrdší a může být tuhá a vzpřímená – téměř jako miniaturní penis, k čemuž se dostaneme později...

  • V průběhu času taky roste.

V průběhu života ženy klitoris roste. Proces nastartují hormony vylučované v období puberty a na konci období dospívání je klitoris přibližně 1,8krát větší, než byl při narození. Krátce po třicátých narozeninách je čtyřikrát tak velký a po menopauze sedmkrát. Tyto změny nevypadají tak dramaticky, jak to zní, protože vnější část klitorisu je tak malá.

  • Je to ženský ekvivalent penisu muže.

Klitorisy i penisy začínají svůj život stejně – nepatrný výrůstek na lidském embryu zvaný genitální výběžek.

Pokud embryo nese chromozom Y a je to muž, pak se z tohoto výrůstku stane penis. Pokud embryo nese dva chromozomy X a je to žena, pak se z tohoto výrůstku stane klitoris.

Vzhledem k tomu, že oba pohlavní orgány začínají stejně, mají několik podobností: špička klitorisu se podobá žaludu penisu a kapuce je trochu jako předkožka. To taky vysvětluje, proč se klitorisy můžou ztopořit.

  • Jeho primárním účelem je poskytovat potěšení.

Zatímco muži penis používají k močení i ejakulaci, hlavní důvod existence klitorisu je jeden: aby se ženy cítily úžasně!

Vědci stále vedou debaty, zda by klitoris mohl hrát i další role v reprodukci nebo duševní pohodě, ale lékaři jednotně souhlasí, že hlavní funkcí klitorisu je prostě potěšení ženy.

Takže jak tyto blahé pocity navodím? Jak masturbovat pomocí klitorisu?

Žádné dva klitorisy (ani lidé) nejsou úplně stejné, takže stejný druh dotyku, při němž jedna žena slastně lapá po dechu, může být jiné ženě nepříjemný. To, co u některé láme skály, s jinou ani nezatřese.

Hodně žen ale uvádí, že následující trio technik funguje, takže se sebou experimentujte nebo je vyzkoušejte s partnerem. Zkuste všechny tři a uvidíte, při čem ztratíte půdu pod nohama.

  • Tik tak, tik tak, klitodiny už tikají

Představte si na klitorisu hodiny: 12 nahoře směrem k pupíku.  Řada žen zjistí, že mimořádně citlivou oblastí je pozice 11 hodin nebo 1 hodina. Některé tam dokonce můžou cítit mrňavý důlek nebo „kapsu“ ve tkáni, kde se klitoris spojuje s kapucí.

Opakované přejíždění od základny klitorisu nad touto „zásuvkou“ může být dech beroucí, zejména když používáte samotnou špičku prstu a začnete neuvěřitelně jemně – představte si, že je vaše kůže posypaná jemným práškem, který nechcete setřít. Pokračujte jemně nebo zvyšujte tlak, jak si přejete. Brzy můžete zjistit, že ztrácíte pojem o čase...

  • V jako vítězství

Pomocí dvou prstů ve tvaru písmena V klouzejte nahoru a dolů po obou stranách klitorisu. Tím přes něj budete přetahovat kapuci, což může být opravdová rozkoš.

Pro kluzčí a uhlazenější pohyb přidejte lubrikant, jako je Durex Play Feel, nebo pár kapkami stimulujícího gelu Durex Intense Orgasmic přidejte vlny pocitů mravenčení, zahřívání a ochlazování, které prožitek zintenzivní a posílí.

  • Hrajte si, počkejte si, hrajte si, počkejte si...

Tzv. „edging“, balancování na hraně neboli oddalování orgasmu, je proces, kdy se téměř přivedete k orgasmu a poté zastavíte. Pak začnete znova, opět a opět, dokud se nedostane do bodu, kdy už výbuch neudržíte. Oddalování orgasmu tímto způsobem dává klitoridálním tkání dostatek času, aby se pořádně prokrvily, a zvyšuje to očekávání – takže až se uděláte, váš orgasmus bude nádherně a výbušně silný.

Žijte život na hraně!

Alix Fox

Alix Fox je držitelkou několika novinářských ocenění, hlasatelkou a odbornicí na vzdělávání v oblasti sexu. Uvádí podcasty The Guardian Close Encounters (Blízká setkání), pravidelně se objevuje v show The Modern Mann, kde se zabývá erotickou agonií, a působí jako odbornice na sex a vztahy pro značku Durex. Alix přispívá do publikací, jako je Marie Claire, Glamour, Cosmo, LOOK, Time Out, Vogue, The Independent a mnoho dalších, a pravidelně spolupracuje s charitativní organizací Brook, která se zabývá sexuálním zdravím. Je horlivou zastánkyní otevřené a upřímné konverzace o sexu a domnívá se, že by každý měl mít přístup ke spolehlivým informacím, které ho přivedou k nejsvobodnějšímu, nejzdravějšímu a nejšťastnějšímu sexuálnímu já.