Breadcrumbs

Jak nasadit kondom

Dá se to téměř považovat za samozřejmost, že víte, jak nasazovat kondom, ale opak je pravdou. Vždy je někdy tzv. to poprvé, kdy si budete nasazovat kondom sami, nebo někdo vám. Proto má Durex pro vás jednoduchý návod, jak na to.

Kondomy jsou jednou ze základních a nejběžnějších pomůcek při sexu. Používají se, jak proti neplánovanému početí, tak zejména proti pohlavně přenosným chorobám.

Čtyři fáze při nasazení:

  1. Otevřete opatrně balíček z jedné strany. Mělo by to být zvýrazněno a jít lehce odstranit.

  2. Ujistěte se, že kondom není viditelně poškozen.

  3. Když už kondom nasadíte na penis, tak vytlačte vzduch ze špičky. Je to jednoduché. Penis s kondomem chytnete do dlaně a pomalu posunete rukou od žaludu ke kořenu. Hlavní je, abyste si dávali extra pozor na nehty, abyste kondom nepoškodili.

  4. Po styku kondom sundejte, případně zauzlujte a vyhoďte. Veškeré kondomy jsou pouze jen na jedno použití.

Znělo to vcelku jednoduše, že? Je to tzv. o praxi. Čím více budete mít takových úspěšných nasazení za s sebou, tak vám to už ani nepřijde.

 

Je zřejmé, že ke kondomům a antikoncepci můžete mít i další dotazy. Na některé typické se vám pokusíme odpovědět níže.

Co dělat, pokud se kondom protrhne?

Pokud při samotném styku budete mít pocit, že se vám kondom protrhl, tak ho okamžitě vyměňte, nebo někdo pro jistotu nasazuje rovnou dva na penis. Pokud se vám tato nehoda nedej Bože stane s cizím partnerem, partnerkou, tak pro oba milence může vzniknout podezření na pohlavně přenosné choroby. Doporučuje se, abyste oba navštívili specializovanou kliniku na testy.

Bohužel u žen je ještě další riziko a tím je myšleno neplánované početí. Naštěstí na trhu jsou pilulky „pilulky poslední záchrany“, které mají i působnost, až tři dny po sexu. Doporučuje se, ale pokud si nejste jista, zdali nedošlo k nehodě, tak si kupte pilulky, co nejdříve. Tato postkoitální antikoncepce je v lékárně bez předpisů, pokud vám je více, než 16 let a po předložení osobního dokladu. Pokud vám je méně, měli byste navštívit gynekologa, který vám pilulky předepíše.

 

Mohu kondom opětovně použít?

Nikdy byste neměli používat stejný kondom více, než jednou. Nezapomínejte ani, že na anální sex byste měli mít také pouze jeden prezervativ. Pro styk zepředu a zezadu nepoužívejte stejný kondom.

 

Jsou spermicidní přípravky bezpečné?

Jednou z důležitých komponent u Durex kondomů jsou spermicidy. Jedná se o chemickou látku, která hubí spermie. Nyní jsou už i v běžném prodeji spermicidní antikoncepční přípravky (gely, čípky). Doporučuje se vždy projednat nový druh antikoncepce s gynekologem.

 

Durex kondomy jsou zdravotnické prostředky.