Breadcrumbs

JAK JI PŘIVÉST K ORGASMU

JAK JI PŘIVÉST K ORGASMU

Zapomeňte na diamanty – nejlepší dárek, jaký můžete ženě dát, je orgasmus! Sexpertka Alix Fox mužům dá nejužitečnější rady, jak přivést ženu k orgasmu.

Těmi, kdo chtějí #OrgasmyProVšechny a věří, že by na orgastická potěšení měli mít stejná práva muži jako ženy, nejsou jen ženy. Mnoho mužů – z nichž jvšichni sou starostlivými, slušnými a hodnými partnery – si silně stojí za přesvědčením, že sex by měl být fantastické potěšení a uspokojení pro ženy i může a orgasmus ženy jim leží na srdci stejně jako orgasmus vlastní.

Jejich motivací k uspokojení ženy není jen politika a rovnost pohlaví. Pro řadu mužů vědomí, že s nimi partnerka zažila v posteli něco úžasného, nesmírně zvyšuje vlastní potěšení ze sexuálních hrátek. Být svědkem (a součástí) ženského orgasmu může být neuvěřitelně intimní, nesmírně erotický a hluboce spojující zážitek, a když víte, že jí tyto úžasné pocity dokážete navodit, obrovsky to může zvednout vaše ego.

Takže co dělat, aby se udělala?

Přivést partnerku k orgasmu někdy není jednoduché, zvlášť když ne všechny ženy jsou naprogramované stejně: to, co funguje u jedné, nemusí mít žádný efekt u jiné, a dost často jde o potěšení ducha i těla.

Následující informace by ale muže měly navést správným směrem a zajistit, aby byl proces objevování a experimentování sám o sobě příjemný a pozitivní pro obě strany.

  • Připravte půdu: Bezpečnou, smyslnou a bez stresu

Řada žen uvádí, že schopnost dosažení orgasmu závisí na tom, jak se cítí emocionálně a fyzicky. Snažte se vytvořit – a udržet – atmosféru, v níž se partnerka bude cítit bezpečně a pohodlně, aby se mohla skutečně uvolnit a dát průchod své vášni; kde se bude cítit sexy a svobodná, bez nervozity, spěchu a souzení.

Nepořádek může některé lidi rozptylovat od potěšení, takže zkuste z ložnice vytvořit klidný, čistý a nerušený prostor. Udržujte příjemnou teplotu (chcete, aby měla husí kůži ze vzrušení, ne ze zimy!) a mějte po ruce několik polštářků, kterými vypodložíte její bedra: v pozicích, při nichž leží, bude bod G lépe dosažitelný [ODKAZ NA ČLÁNEK O RŮZNÝCH TYPECH ORGASMU]. Potáhněte je hedvábným saténem nebo chlupatým potahem, čímž její smyslové vjemy obohatíte o další prvek.

  • Využijte sílu sprchy

Společná sprcha je vynikajícím způsobem, jak sexuální hrátky zahájit. Oběma vám pomůže se uvolnit a ona si bude před osobními aktivitami, jako je orální sex jistější, že je čistá a svěží. Na vaginálním sekretu zdravé ženy není absolutně nic špinavého, ostudného ani neatraktivního, ale společné omytí odplaví veškeré obavy ohledně čistoty po dlouhém dni. 

  • Nezapomeňte na líbání

Než se přesunete od pasu dolů, nespěchejte a ztraťte se v dlouhém slastném líbání. Bylo prokázáno, že líbání zmírňuje úzkost, snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu a zvyšuje množství serotoninu, „chemické látky spokojenosti“, v mozku. To vše vede k partnerce v lepším rozpoložení, která bude v náladě na milování.

  • Nešetřete chválou na její spodní partie

Když jste oba připraveni zamířit dolů na jih, první věc, kterou uděláte, jakmile vaše pozornost spočine na jejích pohlavních orgánech, je říct, jak se vám líbí. Zkuste říct něco jako „wow, máš naprosto úžasný tělo.“ Ženské intimní partie mají různé tvary, velikosti, barvy a zřasení a až moc žen si bohužel dělá starosti, že zrovna jejich partie nejsou pěkné. Když jí dáte najevo, že milujete, co vidíte, a je pro vás privilegiem, že máte přístup k této velmi osobní oblasti, můžete rozptýlit obavy, které možná z vystavení má.

  • Kombinujte orální a aurální sex

Stejně tak ji zahrňte uklidňující chválou, jak při orálním sexu voní a chutná, protože i to může být zdrojem napětí, které může ženě bránit v tom, aby dala průchod svým pocitům, a tím i blokovat schopnost vznést se k výšinám. Zkuste jí říct „chutnáš nádherně“ nebo „šílím z tvé vůně“. Pokud je pořád nervózní kvůli svým přirozeným tekutinám, s uklidněním jí může pomoci kapka lubrikantu s příchutí, například Durex Play Strawberry (navíc přidá hravé chutné zábavy!). Je bez cukru a superjemný, takže ji nepodráždí ani nenaruší rovnováhu pH v pochvě. 

  • Neslibujte orgasmus – jen se zavažte, že zažije něco, co se jí bude líbit

I když jsou vaše úmysly obdivuhodné, prohlášení, že ji dnes večer uděláte a podobně, můžou neúmyslně na ženu vyvíjet tlak, že musí předvést určitý výkon a že pokud orgasmu nedosáhne, zklame vás nebo vás naštve. Místo toho zkuste něco jako „chci, aby sis dnešní večer co nejvíc užila, a byl bych moc rád, kdybys mně řekla, co se ti líbí a co ti je nejpříjemnější“. Dodejte jí odvahu, aby s vámi komunikovala o tom, jak se cítí, co má ráda a co si přeje...

 

  • Lepší komunikace = lepší prožitky

...a pokud jde o komunikaci, zkuste si odpustit otázky jako „je to takhle dobré?“ – pro partnerku může být nesnesitelně trapné odpovědět „hm, no vlastně ani ne“.

Místo toho jí dávejte konstruktivní dotazy, na které se neodpovídá ano/ne, například „větší, nebo menší silou?“, „rychleji, nebo pomaleji?“, „chceš zkusit jinou polohu, nebo zůstaneme v této?“ Představení možností jí dodá kuráž vyjádřit, co si opravdu myslí a chce. Pokud požádá o nějakou změnu, neberte to jako kritiku; řekněte „OK, budu teď dělat X, ale říkej mi, jak se u toho cítíš.“ Pokud vám neustále bude dávat zpětnou vazbu, zvýší to pravděpodobnost, že zjistíte, co ji přivádí k orgasmu.

  • K měření minut využijte hudbu

I když je běžné, že ženě trvá vyvrcholení až 20 nebo více minut*, některé ženy si bohužel připadají, že od muže vyžadují moc, když očekávají, že je bude tak dlouho stimulovat. Pusťte hudbu a partnerce řekněte, že ji budete uspokojovat minimálně po dobu šesti skladeb (tj. cca 20 minut). Díky tomu se může poddat dění, protože bude vědět, že potěšení neočekávaně neskončí. Bude také mít jistotu, že jí věnujete plnou pozornost po dostatečně dlouhou dobu, aniž byste se pořád díval na hodinky (což může působit, jako že se nudíte, i když se ve skutečnosti snažíte být pozorný a důsledný!).

  • Využijte chytrých kousků z ložnicové výbavy

Nové kondomy Durex Intense Orgasmic mají speciální texturu na vnější straně, aby zvýšily její stimulaci při styku, a jsou potaženy víceúčelovým gelem, který zajišťuje vzrušující směs pocitů chlazení, zahřívání a mravenčení a zvyšuje průtok krve do jejích pohlavních orgánů, čímž zintenzivňuje každý příraz i dotek. Přilákání ženského orgasmu samozřejmě vyžaduje víc než nasazení chytrého kondomu, ale inovace, jako je tato, v kombinaci se starostlivostí o to, aby se uvolnila, a objevováním technik a poloh, které vyhovují přímo jí, vám dají velkou šanci, že ji přivedete k orgasmu!

Stejně tak můžete považovat vibrátor Durex Intense Delight Bullet za užitečnou pomůcku, která bude na vaší straně, jestliže chcete dámu přivést ke spokojenosti. Muži se někdy cítí být sexuálními hračkami ohroženi a dívají se na ně jako na „potenciální náhradu penisu“ nebo „konkurenci“, i když to ve skutečnosti nejsou nepřátelé, ale spojenci – nástroje, které vás podpoří na vaší cestě stát se ještě lepším milencem. Jestli ji chcete rozpálit, zkuste při orálním sexu použít vibrátor na její klitoris.

Chcete víc tipů? Zamiřte sem here, sem here nebo sem here 

* Masters, William H.; Johnson, Virginia E.; Reproductive Biology Research Foundation (U.S.) (1966). Human Sexual Response. Little, Brown.

Alix Fox

Alix Fox je držitelkou několika novinářských ocenění, hlasatelkou a odbornicí na vzdělávání v oblasti sexu. Uvádí podcasty The Guardian Close Encounters (Blízká setkání), pravidelně se objevuje v show The Modern Mann, kde se zabývá erotickou agonií, a působí jako odbornice na sex a vztahy pro značku Durex. Alix přispívá do publikací, jako je Marie Claire, Glamour, Cosmo, LOOK, Time Out, Vogue, The Independent a mnoho dalších, a pravidelně spolupracuje s charitativní organizací Brook, která se zabývá sexuálním zdravím. Je horlivou zastánkyní otevřené a upřímné konverzace o sexu a domnívá se, že by každý měl mít přístup ke spolehlivým informacím, které ho přivedou k nejsvobodnějšímu, nejzdravějšímu a nejšťastnějšímu sexuálnímu já.