Přejít na hlavní obsah

Máme přes 80 let zkušeností s výrobou kondomů. A tak nikoho nepřekvapí, že jsou kondomy Durex světovou jedničkou.

Všechny kondomy jsou vyráběny pouze z nejkvalitnějších surovin. Každý je elektronicky testován na trhliny a nedostatky. Také jsme krok dopředu v inovaci.

To znamená, že všechny standardní kondomy Durex mají 'easy on' tvar, který usnadňuje a urychluje nasazování a zajišťuje pohodlnější nošení.

Každý kondom Durex je elektronicky testován, abychom se ujistili o jeho dokonalosti.

Z každé dávky se náhodně vyberou vzorky kondomů na přísnější testy kvality.

Poté co se změří tloušťka a délka, vzorky podstoupí test nafouknutí vzduchem, aby se zkontrolovala síla prasknutí a pružnost (kondom Durex běžně udrží až 40 litrů vzduchu bez toho aniž by prasknul).

Provádí se i test na praskliny.

Vzorky kondomů se naplní vodou a na jednu minutu se položí na savý papír, který odhalí případné prosakování.

Každý měsíc se ve výrobnách Durexu provede zhruba dva miliony testů na prosakování.

Pokud vzorek neprojde jedním z testů, celá dávka je vyřazena!

Kondomy Durex nastavují standardy kvality na celém světe tím, že ty národní i mezinárodní splňují i překonávají.

Dokonce jsme zpřísnili požadavky na značku "Kvalita Durex", abychom byli o krok dopředu před regulačními standardy.

Tady je příklad:

Mezinárodní standard pro test nafouknutí vzduchem požaduje, aby kondom vydržel nafouknutí do 18 litrů, než praskne. Avšak my vyžadujeme 22 litrů – a běžný kondom Durex vydrží napuštění vzduchem až do 40 litrů.

Ne. Tloušťka kondomu nutně neurčuje jeho bezpečnost.

Kondomy Durex s příchutí jsou určeny především k vaginálnímu sexu. Nicméně pokud se rozhodnete je použít při orálnímu sexu, lubrikant je při požití bezpečný. Nedoporučujeme používat stejný kondom na orální a vaginální sex, ale nasadit nový.

Nebyl proveden žádný průzkum o použitelnosti kondomů pod vodou nebo ve vodě.  V takovém prostředí je větší riziko např. sklouznutí.  I když by sůl v mořské vodě neměla mít nepříznivý vliv na materiál kondomu,  chemické látky v bazénech (např. chlór a ozón) by ho s největší pravděpodobností poškodily . Přítomnost koupelových olejů nebo jiných látek ve vodě či nanesených ve sprše mohou mít nepříznivý vliv na vlastnosti materiálu latexového kondomu.

Momentálně neexistují žádné zvláštní standardy na výrobu kondomů pro anální sex.  Zejména před análním sexem se však doporučuje potřít nasazený kondom lubrikantem na vodní nebo silikonové bázi, aby se předešlo riziku prasknutí nebo sklouznutí.

Vzhledem k tomu, že získat informace o výrobku zabere delší čas, poskytujeme jen číslo šarže pro donucovací orgány (např. orgány státní správy, kontrolní, celní a policejní orgány). Nicméně tady jsou všeobecné informace:

Fólie a krabičky Durex jsou potištěny číslem šarže a datem spotřeby před opuštěním výrobny, zabalí se a připraví k přepravě. Obvykle to trvá 90 dní než zásilka dorazí do našeho skladu odkud jsou přepraveny k maloobchodníkům a jdou do prodeje. Datum spotřeby je doba, do kdy se dá výrobek použít, jak je to vyznačeno na štítku, na základě vědeckých poznatků o trvanlivosti. Běžná trvanlivost kondomů Durex je 5 let.

Například, datum spotřeby 2014-05 označuje, že kondom byl vyroben v Květnu 2009.

Dlouhou dobu byly lubrikanty spojovány jen s gayi a ženami trpícími vaginální suchostí.

Avšak mezi lidmi se rozrůstá trend používat lubrikanty, aby si zpříjemnili sex.

Lubrikanty přinesou intenzivnější pocity, špetku zábavy nebo pomohou ke zvlhčení.

Lubrikační gely Durex byly speciálně navrženy tak, aby zajistily ten nejúžasnější zážitek!

Ne. Existuje mnoho důvodů, proč žena trpí suchostí, včetně stresu, po porodu, užívání tamponů a změn v hladině hormonů.

Ano, všechny lubrikanty Durex lze bezpečně použít s kondomy

Kdekoliv a kamkoliv.

Lubrikanty Durex se dají nanést na celé tělo a jejich požití je bezpečné.

Jediné co nedoporučujeme je použít lubrikant způsobující chladivé pocity při análním sexu. Někomu může přinést o něco silnější pocity než jiným.

Pro mnoho lidí je spojení lubrikantu s masážním strojkem příjemné překvapení. 

Masážní strojek tak lépe klouže po těle – snadněji přináší intenzivnější pocity.

Všechny lubrikační gely Durex se dají zcela bezpečně použít s jakýmkoliv typem masážního strojku. 

Tady neplatí žádná pravidla. Nejlepší je uvolnit se, vychutnávat si to a experimentovat.

Jestli to zkoušíte poprvé, tak jednoduše vymáčkněte malé množství na konečky prstů a jemně naneste na intimní partie. Lubrikant se dá použít s kondomem nebo bez něj. Buďto až po jeho nasazení nebo před ním.

Dávejte si pozor, ať jej nenanesete příliš před nasazením kondomu jinak by mohl během pohlavního styku sklouznout. Lubrikant můžete přidat vždy.

Osobní masážní strojky byly navrženy zejména pro ženy, ale dají se použít i ve dvou. Navíc stojí za to zmínit, že i muži si mohou užít stimulaci s osobním masážním strojkem.

Ano, hračky Durex se dají bezpečně použít ve sprše.

Kondomy Durex jsou zdravotnické prostředky určené k zabránění početí a ochraně před pohlavně přenosnými chorobami. Lubrikační gely Durex jsou zdravotnické prostředky určené ke zmírnění vaginální suchosti. Čtěte pečlivě návod k použití.