Breadcrumbs

POZNÁVÁNÍ SEBE SAMA…

POZNÁVÁNÍ SEBE SAMA…

Stručný průvodce ženským sebeuspokojováním, sebezkoumáním a sebepoznáváním od odbornice na sex Alix Fox

Chcete znát jedno z tajemství, jak dostat ze sexu to nejlepší, které platí pro každou ženu?

Znát se.

Znát své tělo a cítit se v něm dobře. Naučit se, na kterých částech těla je dotýkání příjemné a jaký dotek je nejpříjemnější. Stát se N. P. V. T. – nejlepší přítelkyní vlastního těla.

Žádné dvě ženy nejsou naprosto stejné. K objevení jedinečného způsobu, kterým reagujete – co vás vzruší a co vášeň naopak zchladí –, je masturbace a sebepoznávání. Jakmile se naučíte, jak se uspokojit sama a pro sebe, je snadnější mít uspokojivé, jiskřivé zkušenosti s partnerem. 

I přesto, jak důležité sebeuspokojování je, se většina z nás nikdy neučí, jak samu sebe zkoumat. A i když už pravidelně masturbujete nebo máte super sex, je zdravé hledat nové cesty sebeuspokojování, zvlášť vzhledem k tomu, jak se naše těla v průběhu času mění. Přečtěte si několik návrhů, jak se vydat na vlastní velmi osobní cestu objevování slasti...

Všímejte si

Pořádně si prohlédněte své genitálie pomocí zrcátka nebo si sedněte před zrcadlo, abyste měla volné ruce k sebepoznávání. Pokud potřebujete zjistit, co je co, podívejte se na následující obrázek.

Mnoho žen nikdy nevidělo přirození jiné ženy zblízka. Pornografické fotografie jsou často digitálně upravené, aby vypadaly dokonale uhlazené a symetrické, a nereprezentují celé pestré spektrum toho, jak ženské partie mohou vypadat. Může tak být těžké vědět, co je „normální“. Pravda? Všechno je normální! A vše má sílu a potenciál, aby se žena cítila skvěle. Čím více dokážete milovat to, co máte, tím více vám to bude připadat krásné.

Buďte v kontaktu sama se sebou

Prsty zkoušejte, co cítíte, když se různým způsobem dotýkáte různých částí, vně i uvnitř. Hodně ženám je velmi příjemné hlazení nebo tření diagonálně přes klitoris, ale žádný pohyb není špatný – zkuste najít svou kombinaci, protože pro různé dívky platí různé triky!

Experimentujte s klepáním na klitoris nebo kolem něj jezděte malými kroužky proloženými intenzivnější stimulací, která vám přinese strhující pocity. Zkuste lehce šimrat stydké pysky konečky prstů, poté celou oblast vezměte do dlaně a stlačte ji. Rozproudí to krev a zvýší citlivost. Střídejte jemný a silný tlak. Hrajte si! Všechno, co vám dělá dobře, je dobré.

Jakmile najdete kombinaci pohybu a místa, která vám dělá opravdu dobře, pokračujte. Hodně žen potřebuje k orgasmu opakující se a neměnnou stimulaci, takže jakmile najdete typ doteku, který funguje, počkejte na to, co se stane, když v něm pokračujete.

Nespěchejte

Studie ukazují, že i když ženy obvykle dosahují rychleji orgasmu, když jsou samy, než s partnerem, i tak může dosažení této mety trvat kolem 20 minut a není neobvyklá ani delší doba.* Hodně žen si často myslí, že nemůže dosáhnout orgasmu jenom proto, že si pro to nenechají dost času.

Nedělejte z orgasmu jediný možný cíl

Nesoustřeďte se na to, aby při vašem rande sama se sebou byla „výroba“ orgasmu jediným smyslem. Užívejte si proces objevování a vychutnejte si všechno, co je vám příjemné. Jste na misi, ne na zkoušce, takže pokud orgasmu nedosáhnete, nenechte se vyvést z míry.

A navíc – trápit se kvůli tomu, jestli vyvrcholíte nebo ne, může orgasmy spolehlivě odehnat!

Zkuste, jestli je příjemné zatínání

Zatínání svalů při masturbaci může poměrně překvapivým způsobem zintenzivnit vjemy. Zkuste pokrčit a uvolnit prsty na nohou, zatnout hýždě nebo napnout nohy. Může být příjemné v zatnutí setrvat nebo svaly zatínat a povolovat rytmicky.

Na sexuální potěšení mohou mít silný vliv zejména svaly pánevního dna. Tyto svaly zatínáte při močení, když chcete proud moči zastavit. Zkuste je stejným způsobem zatínat, když masturbujete: měla byste uvnitř pochvy cítit stažení a zvednutí.

Změňte polohu těla, ne jen to, kde a jak se dotýkáte...

Spousta žen si automaticky při sebeuspokojování lehne na záda, ale stejně jako můžou různé polohy změnit to, co cítíte při pohlavním styku, může i změna postoje změnit účinky masturbace.

Experimentujte v kleku, jako byste byla rozkročená nad partnerem, nebo si klekněte na všechny čtyři. Ohněte se o kus nábytku. Roztáhněte doširoka nohy nebo je mějte pevně u sebe.

...a nedotýkejte se jen mezi nohama

Co s vámi udělá tahání za bradavky nebo za vlasy? Co přejet prsty po vnitřní straně stehen nebo hrázi: malém kousku kůže mezi pochvou a konečníkem? Hlazení krku nebo pod koleny?

Některým ženám je velmi příjemné, když položí dlaň na spodní část břicha a táhnou ji nahoru, zatímco stimulují klitoris druhou rukou – vaginální oblast může být napjatější a těsnější.

Try a tube of lube, or a stimulating gel

Díky lubrikantu je každý dotyk úžasně hladký. Lubrikant zabraňuje natahování pokožky a vzniku bolestivých míst při dlouhém sebeobjevování! Jsou to jednoduché a snadno použitelné produkty, ale můžou mít velký dopad. Na začátek je dobrý produkt na vodní bázi, jako je Durex Play Feel.

Jiné lubrikanty přidávají další vjemy a efekty. Durex Intense Orgasmic Gel zvyšuje citlivost klitorisu, když vytváří úchvatnou směs pocitů chlazení, zahřívání a mravenčení najednou. Aplikujte několik kapek a uvidíte, jak zintenzivní každý dotek...

Může vám změna dýchání vzít dech?

Některé ženy zjistí, že jim změna dechu, když se blíží vyvrcholení, může pomoci dosáhnout orgasmu. Všímejte si, co se stane, když při masturbaci dýcháte obzvlášť hluboko, když těžce oddychujete nebo když na chvilku zadržíte dech. 

Pohrajete si s hračkou

Vibrační hračky nejen že přinášejí slastný bzukot, ale díky těm větším se můžete dotýkat vnitřních částí svého těla, na které nemusí samotné prsty dosáhnout. Investujte do vibrátoru Durex Intense Delight Bullet, který použijete na klitoris, a vibrátoru Durex Intense Pure Fantasy pro vaginální stimulaci.

Co se děje nahoře, ovlivňuje to, co se děje o patro níž...

Jedním z nejdůležitějších orgánů, které mají funkci v sexuálním potěšení, je mozek. Co se děje ve vašem mozku, ovlivňuje to, co se děje v posteli. Čím víc uvolněná, sebejistá a vzrušená se cítíte psychicky, tím lépe se pravděpodobně budete cítit i fyzicky.

Díky divoké představě můžete být divoká i ve skutečnosti, takže nechte svou mysl toulat se zároveň s rukama... Náladu může navodit a vaši představivost může rozproudit čtení erotické literatury, poslech hudby nebo přehrání audioknihy s obsahem pro dospělé.

A naopak – přerušení nebo vyrušení, které kouzlo zaženou, vás můžou ze „sténací zóny“ velmi rychle vyvést! Takže: vypněte si telefon. Věnujte si plnou pozornost.

* Masters, William H.; Johnson, Virginia E.; Reproductive Biology Research Foundation (U.S.) (1966). Human Sexual Response. Little, Brown.

 

Alix Fox

Alix Fox je držitelkou několika novinářských ocenění, hlasatelkou a odbornicí na vzdělávání v oblasti sexu. Uvádí podcasty The Guardian Close Encounters (Blízká setkání), pravidelně se objevuje v show The Modern Mann, kde se zabývá erotickou agonií, a působí jako odbornice na sex a vztahy pro značku Durex. Alix přispívá do publikací, jako je Marie Claire, Glamour, Cosmo, LOOK, Time Out, Vogue, The Independent a mnoho dalších, a pravidelně spolupracuje s charitativní organizací Brook, která se zabývá sexuálním zdravím. Je horlivou zastánkyní otevřené a upřímné konverzace o sexu a domnívá se, že by každý měl mít přístup ke spolehlivým informacím, které ho přivedou k nejsvobodnějšímu, nejzdravějšímu a nejšťastnějšímu sexuálnímu já.