Breadcrumbs

Jak si partnerovi říct o to, co opravdu potřebuji k dosažení orgasmu?

Jak si partnerovi říct o to, co opravdu potřebuji k dosažení orgasmu?

Jak si partnerovi říct o to, co opravdu potřebuji k dosažení orgasmu? Když si o něco řeknu, připadám si trapně a trochu i sobecky.

Prosím, v posteli si říkejte o to, co potřebujete. Může vám to připadat děsivé, ale vyjádření potřeb je jedním z nejlepších způsobů, jak nejen dosáhnout vyvrcholení, ale i upevnit vztah. (Což ve skutečnosti znamená, že to je přesný opak sobeckosti!)

Proč si říkat o to, co potřebujeme

Potěšení sbližuje. Platí, že čím lepší sex spolu máte, tím víc spolu budete chtít být. Ale když nedostanete to, co potřebujete, neprohloubíte potěšení – a neprohloubíte ani blízkost.

Vyjádření potřeb vybudí emoce. Sdílení potřeb ukazuje, že svému partnerovi důvěřujete natolik, že se dokážete otevřít. Ukazuje to, že věříte, že partner může zvládnout – a zvládne – udělat to, co potřebujete. A když to zvládne (a vy si to opravdu užijete), vytváří to pocit, že jste skutečnými partnery.

Žádosti jdou oběma směry. Čím víc budete vyjadřovat svá přání, tím víc je bude vyjadřovat i partner. (Možná se drží zpátky a neříká si, co by chtěl!) Převezměte ve vyjadřování svých přání a potřeb iniciativu a možná se otevře i vaše milovaná osoba a svěří se s tím, co by se jí líbilo. Dejte jí tu možnost!

O co si říkat

Napište si seznam přání Čím přesněji vyjádříte, co potřebujete, tím efektivnější vaše žádosti budou. Takže si nejdříve ujasněte, co je vám příjemné, masturbací až k vyvrcholení – a na základě toho si sestavte svůj seznam přání. A nebo ještě lépe, nechte partnera, aby se díval, když máte orgasmus, aby měl ještě lepší představu, co je potřeba.

Jaká poloha? Většina z nás zná své oblíbené polohy a taky polohy, o nichž víme, že nikdy nefungují. A nebavíme se tady jen o pohlavním styku, ale i o tom, jakou polohu potřebujete pro nejlepší uspokojení rukou nebo ústy. Proč si nezahrát hru, že během jednoho pokusu vyzkoušíte spoustu různých poloh a vytvoříte seznam nejlepších tří, které fungovaly?

Buďte podrobní Čím konkrétnější budete, tím víc se partner naučí. Takže který pohyb opravdu funguje?  Jaký tlak? Silný, slabý, jemný, hrubý? Rytmus – rychlý nebo pomalý, pravidelný nebo proměnlivý?  A hlavně, jaké další podněty vám pomůžou dosáhnout vrcholu: hluboký polibek, sprostá mluva, okusování ušního lalůčku?

Jak si říct

Najděte ta nejlepší slova. Výrazy, které používáte, vám musí vyhovovat oběma. Zahrajte si hru „jak se říká tomuto?“, při níž budete s partnerem ukazovat na různé „části“ nebo předvádět různé pohyby. Zkoušejte různá slova a slovní spojení, dokud je vám to příjemné.

Načasování. Intimní konverzace v chladném denním světle můžou být divné. Raději počkejte, až budete oba dva už vzrušení a v náladě – pak si zkuste navzájem říct, co chcete, aby s vámi partner dělal, aby bylo vyjadřování přání součástí předehry.

Používejte správný tón. Pokud se vám vyslovování přání nahlas příčí, zkuste je partnerovi jemně šeptat do ucha. Veďte ho pomocí „jo... tam... jo, ještě víc“. Používejte kódy, kdy 1 znamená „OK“ a 10 znamená „fenomenální“. Nebo se na slova vykašlete úplně a akci řiďte pomocí sténání.

Buďte pozitivní.  Když partnera požádáte, aby něco *nedělal*, nejen že mu to vezme náladu, ale navíc mu to nepřinese informaci, kterou se má dozvědět. Takže místo „nedělej...“ spíš zkuste „prosím dělej...“. A když se do toho pustí, dejte mu svými reakcemi najevo, co cítíte, aby věděl, kdy to dělá správně.

Neočekávejte okamžité výsledky. I když je váš partner opravdu dobrý milenec, pravděpodobně se hned nenaučí, jak vám pomoct k orgasmu,. Dívejte se na to jako na neustálý koučink – buďte připraveni podle potřeby vést, podporovat a fandit.

S. nakonec. Vyjádření potřeb by nemělo být jednorázové. V různou dobu budete potřebovat různá potěšení... když jste ve stresu nebo uvolnění... až budete starší nebo až přijdou děti. Takže jakmile seberete odvahu si říct o to, co potřebujete... říkejte si o to pořád!

Susan Quilliam

Susan Quilliam koučuje, píše, učí a konzultuje sexuální intimitu. Je autorkou publikace New Joy of Sex, pro časopis Fabulous poskytuje rady z oblasti sexu a vztahů, je stálou psychologickou poradkyní Asociace sexuálního poradenství a působí v Radě pro sexualitu a sexuální zdraví Královské lékařské společnosti.