Breadcrumbs

Ženy odhalují své osobní příběhy o orgasmu

Ženy odhalují své osobní příběhy o orgasmu

Zeptali jsme se žen na jejich zkušenosti s orgasmy. Objevte jejich kladné i stinné stránky, vzestupy a pády a spletité detaily.

Nikita, 22

Masturbace je skvělá. Díky ní jsem objevila svá osobní „žhavá místa“, i když bohužel nezabránila hrozným sexuálním zážitkům. Jsme s přítelem skoro pět let a řekla bych, že až posledního půl roku s ním dokážu mluvit o tom, co se mi líbí, a být naprosto upřímná. Dřív jsem se bála, že by si myslel, že mu říkám, že není dost dobrý nebo že neví, co dělá, a že by měl pocit, že ho soudím. Bylo zkrátka jednodušší mlčet a mít sex, který nebyl špatný, ale taky nebyl nijak úžasný. Experimentování s různými kondomy a lubrikanty nám pomohlo otevříz diskusi a bylo pro nás přirozeným východiskem ke konstruktivním rozhovorům, které mnohé odhalily. Trikem pro dosažení orgasmu s partnerem u mě bylo, abych se s ním cítila nenuceně a uvolněně. Funguje mi i stará dobrá misionářská poloha!

Katie, 31

Potkala jsem partnera, který byl poměrně vědecky založený člověk, hodně četl a studoval – díky bohu za internet! Ha! Přivedl mě poprvé k orgasmu a přivedl mě k tomu, abych si sama nastudovala víc informací o tom, jak moje tělo funguje. Ve znalosti je síla! Orgasmy jsou jako zemětřesení. Někdy jsou to jen drobné otřesy, které jsou příjemné, ale nejsou ničím novým. Někdy ale strhnou obrázky ze zdi, zničí celé vaše tělo a způsobí, že na chvíli zapomenete, čí jste. 

Elizabeth, 30

Dřív jsem si myslela, že nikdy nebudu mít orgasmus. Když jsem byla mladá, říkali mi, že masturbace je nečistá a že to ženy nikdy nedělají. Roky jsem tomu věřila.

Později jsem při sexu orgasmy jen hrála, protože jsem si myslela, že je můj partner očekává. Otěhotněla jsem a narodil se mi syn, aniž bych kdy měla orgasmus.

Až když jsem jako matka samoživitelka bydlela ve vlastním domě s trochou soukromí, začala jsem být zvědavá a koupila jsem si svou první hračku. Byl to vibrátor-králíček. Upřímně – naprosto změnil můj život!

Teď už přesně vím, co mám ráda a co mě přivede k orgasmu, a už se za své pocity ohledně sebe, sexu a masturbace nestydím.

Hillary, 37

Takže: Orgasmu dosahuji jen při penetraci. Vždycky jsem si připadala jako blázen, protože tolik návodů a sexuálních příruček zdůrazňuje, že většina žen orgasmu nedosáhne bez stimulace klitorisu. Řekla bych, že je důležité zdůrazňovat, že ženy jsou různé: neexistují žádná pravidla pro to, co funguje, takže to musíme každá zjistit sama.

Hannah, 35

"Zaprvé je potřeba uvést, že ne všechny ženy můžou dosáhnout orgasmu při pohlavním styku. Podle mého názoru je zásadní tuto informaci šířit a ženám o tom říkat, aby se mohly zaměřit na to, co je k orgasmu dovede, což je v mnoha případech (i když ne vždy) stimulace klitorisu.

Když vás rozptyluje to, jak se snažíte působit sexy, skrýt celulitidu, dobré postavení a lichotivé osvětlení, dáte partnerovi dobrou techniku a sténáte jako pornohvězda, v daný moment nejste skutečně ve stavu přijímat potěšení, uvolnit se a dosáhnout orgasmu."

Rosie, 21

"Pro mě není orgasmus pro dobrý sex tak zásadní, jde mi hlavně o to, abych si užila intimitu s partnerem. I když budu mít jeden orgasmus, nebo dokonce žádný, pořád to bude nádherný zážitek. Ale řekla bych, že mám štěstí na partnera, kterému na mém potěšení záleží natolik, že pokud mám „jen jeden“, považuje to za zklamání! Na druhou stranu někdy, když se muž opravdu snaží, abyste při styku vyvrcholila, a vám se to nedaří, může to vést ke stresu, i když jeho úmysly jsou opravdu dobré.

Pro mě je všechno jednodušší, když nikdo na orgasmus netlačí. Měla jsem v minulosti partnery, kteří byli tak soustředění na můj orgasmus, že jsem měla pocit, že ho musím dosáhnout, což je někdy hodně práce. Někdy k němu prostě nedojde, z jakéhokoli důvodu – zdá se mi, že moje schopnost dosáhnout orgasmu se mění podle situace –, a já s tím nemám problém, nebrání mi to užívat si sexu.

Ženy bohužel nejsou dostatečně povzbuzovány, aby masturbovaly a poznávaly vlastní tělo, co se jim líbí a nelíbí, co jim dělá dobře a co pro ně osobně nefunguje. Spousta mýtů obklopujících ženskou rozkoš může být škodlivá."

Kirsty, 22

"S posledním partnerem jsme konečně objevili, jak mít orgasmus zároveň, což bylo opravdu fantastické. Neskutečně ho vzrušovalo, když jsem měla orgasmus, takže jsme vzájemně masturbovali – a jakmile jsem začala prožívat orgasmus, přišel i ten jeho. Nebyl ve mně, ale byl to pořád společný zážitek.

Moje orgasmy hodně závisejí na dokonalé rovnováze věcí. Někdy o orgasmus přijdu, i když mám pocit, že už jsem skoro na vrcholu – potom se pohnu nebo on se pohne a najednou je během sekundy pryč!"

Samantha, 21

Bývalo mi nepříjemné otevřeně s partnery probírat, co se mi líbí, ale nyní jsem si uvědomila, že lepší sex začíná tím, že máme jasno.

To, jak orgasmy prožívám, hodně závisí na tom, jaké části těla jsou stimulované, v jakou část měsíce to je nebo jestli jsem sama nebo s partnerem.
Když mám silný orgasmus, třesou se mi nohy, špatně se mi chodí a můžu se jen svalit a poklidně spát; je to, jako by se přese mě přehnala vlna štěstí.

Klíčem k lepšímu sexu pro mě bylo naučit se lépe chápat své tělo. Řekla bych, že důležitým faktorem pro dosažení orgasmu je cítit se sebejistě a uvolněně.

Nejlepší orgasmy, které jsem kdy měla, byly s partnerem, ne o samotě. Při masturbaci vyvrcholím poměrně rychle, kdežto u sexu je postupná příprava a požitek delší. Prožitek orgasmu se může zdát mnohem intenzivnější i tím, že prostě potěšení sdílím se svým partnerem. Miluju konverzační aspekty sexu, smích a hlouposti, které mohou nastat. Nejde mi jen o orgasmus, je to celý komplex věcí.

Ženský orgasmus je opravdu důležitý. Po celá léta byly ženy utlačovány a dostatečně se neučily o svém těle. Dokonce se měly cítit nenormálně, když si užívaly sex. Když jsem byla mladší, říkali mi, že sex je nečistá věc: odstraňování tohoto pocitu viny, který mě kdysi držel zpátky, a objevování sebe sama je skvělé.