Breadcrumbs

Základy anatomie pro ni

Znej své tělo, Miluj své tělo

Čím lépe své tělo znáte, tím více zábavy si užijete. Většina žen se sama sebe dotýká na různých místech těla, ale porozumět lépe vašim intimním partiím vám přinese mnohem více potěšení.

Stydký pahorek

Je známý jako Venušin pahorek, jeho část je pokryta ochlupením a bývá často opomíjena. Nicméně, dotýkat se pahorku nejen pomáhá stimulovat klitoris, ale pokud jej jemně stisknete, stáhnete tak klitorální kapuci (ženská předkožka) a odhalíte jeho citlivou špičku.

Klitoris

Zdroj ženské sexuální rozkoše – klitoris - má v sobě velké množství nervů a na správnou stimulaci reaguje ztopořením, stejně jako penis.  Velikost, tvar a citlivost klitorisu se u žen různí, takže je vhodné přistupovat k němu jemně.

Pokud žena nemá citlivý klitoris, stáhnout klitorální kapuci, použít jazyk nebo ruku a odkrýt špičku může dělat zázraky.  Jakmile je odkryta, jděte na ni zlehka – u ženy, která zpočátku nereaguje, může stimulace špičky způsobit nečekané vzrušení.

Vagína

Vagíně je během milování věnována hlavní pozornost.  Vagina je trubice, která se vzrušením roztáhne tak, aby pojmula prsty nebo penis. Na rozdíl od klitorisu není příliš citlivá, i když některým ženám přináší stimulace bodu G rozkoš. Děložní hrdlo v horní části vagíny je u některých žen také erotogenní zónou, ale buďte opatrní - ne každé ženě se tato stimulace líbí.

Vagina se během vzrušení sama lubrikuje, i když některé ženy potřebují dodatečnou lubrikaci, zejména pro partnera s penisem větších rozměrů nebo při drsnějších sexuálních praktikách.

Elastičnost svalů je u žen odlišná, ale každá žena může zlepšit svůj orgasmický potenciál zatínáním pánevních svalů. To zlepšuje krevní oběh v této časti těla, zpevňuje a posiluje svalstvo a jeho ovládání.

Existuje mnoho Kegelových cviků pro ženy, včetně 'Venušiných kuliček', vaginálních kuželů, vynálezů vyvíjejích tlak přístrojů vydávajících elektrické impulzy (podobné pásům posilující břišní svaly), které používájí mírný (bezbolestný) elektrický proud, aby rozhýbal svaly v jejich vlastním tempu. Pokud se vám zachtělo takového nákupu, držte se spolehlivých a důvěryhodných značek.

Případně žena může provádět Kegelovy cviky vsunutím prstu dovnitř vagíny, zatínáním a uvolňováním poševních svalů tak dlouho, dokud nesevře prst. Poté je třeba jej stisknout a držet a pokaždé napočítat do deseti. Toto je třeba opakovat desetkrát. Pravidelné provádění Kegelových cviků udrží tyto partie v kondici.

Pravidelné provádění Kegelových cviků udrží tyto partie v kondici.