Breadcrumbs

Vzájemná komunikace vede k lepšímu sexu

Každý z nás je trochu odlišný a každý z nás má i odlišné sexuální fantazie a touhy. Což je přeci fajn, protože sex s milencem, nebo dlouhodobým partnerem nikdy nebude stejný. I když si žijeme ve velice moderní době, tak pokud dojde na pojem „povídání si o sexu“, tak bohužel většina z nás se stane najednou staromódními a stydlivými. Proč? Je to akorát na škodu. Pokud chcete mít lepší sex, tak se o něm musíte umět bavit.

Ukážeme vám dva nejtypičtější důvody, proč se stydíme mluvit o sexu:

Pro radost a potěšení

Někteří lidé jdou do sexu s „nádherným“ postojem, že jejich jediným účelem je poskytnout potěšení tomu druhému. Jsou přesvědčeni, že jsou velkorysí a dělají to pro svého partnera. Nehledí na vlastní sexuální touhy, ale hlavně na ty partnerovi. Pokud to jen trochu zní, jako váš případ, tak to chce začít měnit. Nesmí se na to tzv. zprudka, ale postupně. Nemyslete si, že budete sobečtí, ale řekněte i vy partnerovi o svých sexuálních touhách. Je přeci správné, aby byly rovnováhy misek na stejné úrovni. Uvidíte, že i samotný partner bude potěšen a natěšen na vaše zvrácené touhy.

Alfa samci a královny

Druhý případ je takový, že oni jsou tzv. ti alfa samci (královny) a sex si dělají, jak chtějí oni. Jsou přesvědčeni, že v sexu se vyznají a dělají hezké chvíle oběma partnerům. Je potřeba komunikace a zjištění situace, že je tomu opravdu tak. Mělo by se jednat o dialog. Je potřeba se umět vzájemně respektovat. Co si myslíte právě vy, že je nejlepší, tak tomu vůbec nemusí být. Jak se říká, všeho moc škodí. Nalezněte rozumnou hranici, někde uprostřed.

Správná komunikace ve vztahu je klíčem ke spokojenosti vás obou a v sexu obzvlášť. Proto se nestyďte a naučte se mezi s sebou otevřenosti a důvěry. Pokud se už odhodláte pro něco nového, tak je dobré to spolu, alespoň trochu prodiskutovat. Nemusí se jednat o přednášku, ale tzv. nenásilnou formu společného dialogu. Stereotypy časem omrzí, ale vzájemná touha, láska a respekt vás mají pořád umět pozitivně hnát dopředu. Je tomu tak?