Breadcrumbs

Vklouznete do pohodlí

Kondomy: Fakta

Kondomy jsou jedinou antikoncepční metodou chránící proti sexuálně přenosným infekcím. Jsou k dostání v různých velikostech, příchutích a typech a některé mohou i oddálit orgasmus muže nebo zintenzivnět potěšení vás obou.

Správné použítí kondomu je snadné. Vždy mějte kondomy v plechové krabičce nebo pouzdru raději než v peněžence nebo tašce, kde by se mohly poškodit. Přečtěte si návod k použití a zkontrolujte datum spotřeby.

Kterýkoliv z partnerů může kondom nasadit, ale nejdříve si umyjte ruce, ať dodržujete správnou hygienu, protože pokud jste si hráli s masážním olejem nebo něčím co vám zamastilo ruce (krém…), odstraní se tak mastnota, která by jinak zapříčinila poškození kondomu.

Odtrhněte zoubkovanou stranu fólie. Dávejte si pozor na nehty, zuby a ostré předměty jako šperky a piercing na těle – nechcete kondom protrhnout/roztrhnout.

Ujistěte se, že je srolovaná část na vnější straně, jinak kondom nasadíte naruby. Pokud si nejste jisti, jemně do kondomu foukněte a on se jemně odroluje, a tak pro vás bude snazší si uvědomit, která strana je ta správná.

Uchopte kondom za špičku, abyste vytlačili vzduch. Špičku stále přidržujte, nasaďte kondom na penis a srolujte dolů.

Jestliže pocítíte, že se během sexu kondom začne rolovat nahoru, okamžitě jej srolujte dolů. Pokud kondom sklouzne, zastavte se, uchopte otevřený konec a sundejte ho. Poté nasaďte nový kondom.

Jakmile muž vyvrcholí a když je penis ještě ztopořený, přidržujte otevřený konec u kořene a penis vytahujte. Poté kondom sundejte, udělejte uzel, zabalte do kapesníčku a zahoďte do koše (nesplachujte do záchodu – myslete na životní prostředí). Kondomy jsou jen na jedno použití. Jestli je před vámi dlouhá noc, náležitě se vybavte.

Stále vám to není moc jasné? Zde se podívejte jak kondom nasadit.

Kondomy jsou jen na jedno použití. Jestli je před vámi dlouhá noc, náležitě se vybavte.