Breadcrumbs

V moři je spousta ryb

Sex po rozchodu

Téměř každý si aspoň jednou za život projde smutkem z rozchodu. Nekteří se rovnou vydají hledat novou lásku, jiní jen zvolají ”Už nikdy víc!”. Jen vy sami víte nejlíp, co u vás funguje. Nicméně pokud jste emocionálně rozrušení, není od věci držet se v okruhu přátel, kteří mohou zabránit, abyste nesklouzli k sebezničujícímu chování.

Aby otupili svoji bolest, obrací se hodně lidí v počátečních fázích smutku k alkoholu a drogám. Nicméně, pokud se pokusíte svůj žal utopit, je velká pravděpodobnost, že dříve či později zase vyplave na povrch. Případná rozhodnutí učiněná pod vlivem alkoholu či drog pak často vyústí v negativní následky.

Pokud byl vztah s předchozím partnerem dlouhodobějšího rázu, je velmi snadné zapomenout, jak důležitá je otázka bezpečného sexu. Rizika pohlavně přenosných infekci se vztahují dokonce i na orální sex, a pokud chcete zůstat ve hře i na tomto hřišti, pořádná zásoba kondomů je nezbytná. Pokud máte styk s muži, mějte u sebe ochucené kondomy několika různých velikostí. Pokud jste muž, používejte kondomy, které dobře padnou a jsou pohodlné. Deprese po rozchodu se jen prohloubí, když se budete muset navíc strachovat riziky pohlavních nemocí či případným nečekaným těhotenstvím.

To, že máte zlomené srdce, vám nedáva právo chovat se k ostatním lidem jako ke spotřebnímu zboží. Jestliže vám jde jen o flirt, buďte ke svému potencionálnímu milenci, než dojde na intimní chvilky, upřímní. Lhaním jen ostatním ublížíte a dlouhodobě nepomůžete ani sobě. Jen to vyústí v další emocionální komplikace, kterým by se dalo snadno předejít.

I když si můžete myslet, že už nikdy nepotkáte nikoho tak skvělého jako svého expartnera, nejde o nic jiného než o výsledek tělesné chemie. Když někoho milujete, vaše tělo vylučuje tzv. hormon “pouta”, který se nazýva oxytocin a přerušení tohoto pouta může být velice obtížné. Naštěstí čas opravdu vše vyléčí. Pokud se budete vyhýbat kontaktu se svým expartnerem a vyhradíte si čas jen sami pro sebe (s podporou přátel a rodiny), ona chemie (doslova) časem vyprchá.

Možná to tak teď zrovna nevypadá, ale časem dostanete své emoce zase pod kontrolu. Mějte se rádi, dělejte věci, které vám přinášejí radost a v momentně, kdy budete připraveni jít dál, se ocitnete v mnohem lepším rozpoložení pro to, abyste si našli nového partnera. Anebo kdo ví, třeba zjistíte, že jste šťastnější, když jste sami.

Mějte se rádi, dělejte věci, které vám přinášejí radost a brzy se ocitnete v mnohem lepším rozpoložení pro to, abyste si našli nového partnera.