Breadcrumbs

Směle k sexu?

Budování sexuálního sebevědomí

Je snadné se domnívat, že každý je v ložnici sebevědomý, až na vás, ale ve skutečnosti většina lidí trpí mindráky a mají obavy týkající se sexu. Přestože asi budete muset trochu zapracovat, jsou zde jednoduché kroky, jak pozvednout vaše sexuální sebevědomí. 

  1. Buďte upřímní: To neznamená uvádět vašemu partnerovi vše, co vám na vás samotných vadí, ale místo toho mu sdělit, pokud se cítíte nesměle, nervózně nebo nejistě, aby vás nenutili do něčeho, kde se moc necítíte.

  2. Poznejte sami sebe: Je těžké být sebevědomý s milencem, když nevíte, co chcete. A to není myšleno jen fyzicky. Představy vám mohou pomoci prozkoumat, jak pohodlně se cítíte v různých sexuálních úlohách. Jestli se je rozhodnete uskutečnit je zcela na vás.

  3. Informujte se: Poučte se o základech ženské a mužské anatomie a zeptejte se svého milence, co má rád. Nemusíte zrovna umět číst myšlenky nebo být hadí muž/žena, abyste byli dobrými milenci – jen se zajímejte o partnerovo potěšení (a vaše vlastní).

  4. Zakryjte se: Pokud vás nějaká část vašeho těla činí nejisté, nestresujte se tím, že se budete muset hned úplně svléknout. Na tom nechat si na sobě pár kousků oblečení není nic špatného, během prvních pár muchlovaček. Můžete se odhalit milenci postupně, jakmile si získá vaši důvěru. Nicméně, nedělejte z toho trvalou záležitost. Je to jen další váš krok k sebejistotě a úplnému svléknutí. Přirozeně, jestli váš milenec s vámi chce mít sex, tak se mu líbí to, co vidí.

  5. Vyfikněte se: Možná to bude znít pošetile, ale oblečení nám pomáhá hrát role a hrát, že vám nechybí sexuální sebevědomí je nejsnazší způsob, jak tohle sebevědomí získat.

  6. Dostaňte se do formy: Cvičení a zdravý životní styl vám nepomohou jen k tomu, abyste dobře vypadali – také budete citově odolnější. Ještě lépe, cvičte spolu se svým partnerem  a odměnou vám budou načerpané endorfiny a lepší výdrž.
Samoláska pomáhá budovat sexuální sebevědomí