Breadcrumbs

Sexuální život vašich snů?

Od představ k realitě

Téměř každý z nás má sexuální fantazie, ať už se jedná o představování si vašeho partnera v podvazcích nebo o vynalézavější záležitosti zahrnující poněkud výstřednější doplňky. I když je nejlepší nechat si některé fantazie pro sebe (skupinový sex s nejlepším kamarádem vašeho partnera), podělit se s partnerem o intimní touhy může být dobrým způsobem, jak upevnit váš vztah.

Je mnoho způsobů, jak dát najevo partnerovi své touhy: pokud se stydíte promluvit si o tom z očí do očí, stačí si jen poslat šťavnatou zprávu, promluvit si po telefonu nebo skrz chatovací aplikace. Stejně tak sdílení erotického materiálu může zažehnout konverzaci na dané téma. Ať už se rozhodnete pro kterýkoli způsob, začněte u těch nejmírnějších představ a postupně se propracovávejte dál a neustále přitom mějte ohled na partnerovy reakce.

I když by vás ohleduplný milenec neměl odsuzovat za to, že se s ním podělíte o své představy, různí lidé mají rádi různé věci a neexistuje žádná záruka, že se to samé bude líbit vám oběma. Pokud partner nějaký váš nápad odmítne, neklaďte mu to za vinu a nebuďte nevrlí. Místo toho se snažte najít společný kompromis nebo  navrhněte výměnný obchod – já splním tvé přání a ty zas moje.

Jestliže se rozhodnete zrealizovat své fantazie, nezapomeňte se dopředu obeznámit s tím, jaké bezpečnostní aspekty to obnáší a zvažte případné emocionální či fyzické následky. Některé fantazie mohou posloužit jako inspirace pro peprnější slovník v ložnici, ale často je lepší zůstat jen u toho.

Také mějte ohled na partnerovy reakce. Jen proto, že jsou ochotní něco vyzkoušet, neznamená, že si to bezpodmínečně užívají. Nebuďte v honu za svým uspokojením sobečtí a neupřednostňujte své touhy před těmi partnerovými. Stejně tak vy nemusíte ihned souhlasit s něčím, do čeho se vám opravdu nechce. Lépe než ignorovat vlastní potřeby je být upřímný, bez toho, aniž byste se zaroveň chovali neuctivě či kriticky.

Plnění našich představ může být zábava. Pokud ale nejde vše tak, jak  jsme si to naplánovali (a někdy i pokud jde), můžete lehce zjistit, že síla vašich představ se při srážce s realitou sesype jako domeček z karet. Dobře se rozmyslete, zda jste ochotni vyměnit případnou ztrátu osvědčeně nabytého vzrušení za příležitost splnit si své sny.

Pokud jste rozhodnutí, že si chcete i nadále zrealizovat své fantazie, nikam nepospíchejte a po celou dobu buďte vnímaví k reakcím vašeho partnera. Jestliže zjistíte, že váš partner vaše nadšení nesdílí, nepokračujte dál. A hlavně, nenechávejte smysl pro humor před dveřmi ložnice. Uvolněte se, jasně dejte najevo, co máte v úmyslu, buďte upřímní a kdo ví, možná tak dodáte vašemu sexuálnímu životu zcela jinou perspektivu.

Začněte u těch nejmírnějších představ a postupně se propracovávejte dál a neustále přitom mějte ohled na partnerovy reakce.