Breadcrumbs

Sexuální pomůcky: opravdu fungují afrodiziaka?

Neexistují žádné magické lektvary na sex a sexuální touhy. Můžete si dopomoci vášní, něhou, povahou nebo upřímností. Jsou i další vylepšováky - říká se jim afrodiziaka. Typicky vás asi napadnou ústřice, fíky, chilli papričky anebo čokoláda. Na každého funguje něco jiného a úspěch není vždy zaručen. Pojďme si o tom říci více. Možná se z vás stane úspěšný svůdník.

Ústřice

Ústřice si vydobyly svoji pověst jako afrodiziakum nejspíše díky filmům a televizi. Je ale pravda, že podle vědeckých výzkumů je na tom něco pravdy.

Ústřice jsou považovány za luxus. Chuťově, ale i finančně jsou často spojovány se sklenkou šampaňského. Je vědecky dokázáno, že ústřice obsahují látky podporující sexuální touhu (hladinu libida). Konzumací ústřic tělo získává významné aminokyseliny podporující sexuální touhu a u mužů produkci testosteronu. Zároveň obsahují i zinek, který je pro muže ideálním prostředkem pro podporu tvorby spermií [1].

Fíky

Fíky jsou považovány za afrodiziakum už od antického Řecka. A co si budeme nalhávat, jedná se o exotické ovoce, které i vzhledem je velice „zajímavé“. Fík je velmi dobrým zdrojem vlákniny a to i v sušené podobě.

Fíky obsahují vitaminy A, C, B1, B2, bílkoviny, aminokyseliny, draslík, pektiny, organické kyseliny a fermenty.

Chilli papričky

U této parádičky doporučujeme velkou opatrnosti. Nepodceňujte chilli papričky a jejich pálivost. Zejména ti, kteří na ně nejsou zvyklí [2]. Papričky jsou speciálně pěstovány i pro lámání rekordů v pálivosti. Proto věřte, že není k snědku pro každého.

Tato úroveň zúžení může, ale nemusí být normální.

Tato úroveň zúžení může, ale nemusí být normální.

Konzumací chilli papriček se vám v těle uvolňují endorfiny - zvýší se vám teplota těla, zvýší se srdeční tep, takže působí jako spouštěč vaší sexuální fantazie.

 

Čokoláda

Ze všech známých afrodiziak je čokoláda nejznámější. Možná jste to nevěděli, ale čokoláda má teplotu tání těsně pod teplotou těla, což je velice vášnivé. A to tím spíše, když budete jíst horkou čokoládu z těla vašeho partnera. Na chemické úrovni složení čokoláda obsahuje serotonin, látku spojenou s pocitem euforie [3].

Jeden aztécký vládce, padesát šálků.

Jeden aztécký vládce, padesát šálků.

Říká se, že poslední vládce Aztéků (Montezuma) byl schopen denně vypít až čtyřicet šálků čokoládového nápoje, kterému byly přisuzovány i léčivé účinky.

 

Které afrodiziakum je zaručeně účinné vám nepovíme, ale dalšími typy jsou avokádo, celer, česnek, jahody, med, mrkev, víno, vodní meloun a mnoho dalších.


[1] S.S. Young, B. Eskenazi, F.M. Marchetti, et al The association of folate, zinc and antioxidant intake with sperm aneuploidy in healthy non-smoking men Hum. Reprod. (2008) 23 (5): 1014-1022

[2] http://www.nytimes.com/2010/02/10/dining/10erotic.html?pagewanted=all&_r=1

[3] http://science.howstuffworks.com/aphrodisiac3.htm

Výsledky vyhledávání Google - převzato z Googlu

Fík - http://www.freeimages.com/photo/1442957

Chili - http://www.freeimages.com/photo/1045962

Čokoláda - http://www.freeimages.com/photo/528163