Breadcrumbs

První sex - Jak se správně připravit?

První sexuální styk může být skvělý zážitek, který si budete pamatovat až do konce svého života. Může se jednat o vzrušující, nezapomenutelné a potěšující pocity, které za to stojí. Nicméně se může jednat o tlak na vaší osobu a to zejména, pokud jste mladí. Abychom vám trochu pomohli, sestavili jsme deset základních bodů jak zjistit, že právě teď už je ten správný čas na váš první sex.

1. Zeptejte se sami sebe: "Jsem připraven/a?“

Je už ten správný čas na sex? Jedná se o váš první sexuální styk nebo i partnerův první sex? Je důležité mít jistotu a rozhodnutí, že on/ona bude tím prvním. Těšíte se nebo máte obavy? Pamatujte si také, že legislativa určuje minimální hranici pro sexuální styk (v ČR od 15 let).

2. Bavte se o sexu s partnerem/partnerkou

Komunikace je klíčem, ale není to vždy snadné. Máte-li jakékoliv obavy nebo starosti, tak o nich spolu otevřeně mluvte. Pro někoho je snazší si o tom heslovitě psát mezi sebou. Také pozorně poslouchejte svého partnera, jaké má názory a obavy spojené s prvním sexem.

3. Zjistěte si něco o sexu a vzdělávejte se

Návštěva sexuální poradny nebo lékárny vám může poskytnout důležité informace, které potřebujete k tomu, abyste se ujistili, že sex bude bezpečný – pak už se můžete soustředit jenom na to, aby to bylo úžasné. Pamatujte si, že jenom kondomy zabraňují infekcím a neplánovanému těhotenství. Jsou proto vhodné pro první sex, protože se tak budete cítit bezpečně a budete se cítit v klidu. Jiné formy antikoncepce je vždy zapotřebí projednat s vaším gynekologem.

4. Poznejte své vlastní tělo

Klíčem k tomu abyste měli krásný sex je zapotřebí znát dobře vlastní tělo. Co se vám líbí, co vás vzrušuje, jaké doteky vám dělají rozkoš atd. Zjistíte to nejlépe sami na sobě. Může to být tabu, ale většina z nás pravidelně masturbuje a není potřeba se za to stydět.

5. Vyberte si správný čas

Zvolte si krásné a klidné místo, kde nebudete nikým rušeni. Udělejte si na první společný sex čas a nepospíchejte. Jedná se o společné intimní souznění, tak se nalaďte na společnou vlnu.

6. Sex by neměl bolet

Uvolněte se. Předehru byste měli krásně cítit (i když je to zprvu něco nového a divného) a i samotný styk. Jako vhodný nástroj můžete zezačátku použít ústa, které vás navzájem společně naladí a případně i použijte trochu gelu pro správné navlhčení. Pozorně naslouchejte svému tělu. Pokud cítíte bolest, tak je potřeba přestat. Může to být znamení, že nejste zcela připraveni.

7. Je v pořádku pokud jste v rozpacích

Třeba to nepůjde všechno hned hladce. Vůbec nic se neděje, pokud se dokážete společně zasmát a třeba začít znovu. Vaše těla budou zažívat něco nového, tak je přirozené, že nevíte, co přesně očekávat a budete v rozpacích, aby se například nejednalo o nějaký trapas. Ve skutečnosti i ten druhý bude s vámi sdílet stejné pocity.

8. Netlačte „na pilu“

Není třeba nikam spěchat. Jděte na to pomalu podle vašeho chtíče a experimentujte. Na rozdíl od erotických filmů, nebo porna se nemusí jednat o stejné pořadí aktů, které si přejete. Zaměřte se na společné chtíče a vášeň. Může to chvíli trvat, ale o to je pak následné vzrušení intenzivnější a uspokojující pro oba.

9. Sexuální projevy

Jediný způsob, jak se od partnera dozvíte, že se mu sex během soulože líbí je tak, že je potřeba vnímat jeho komunikaci a projevy těla. Jak to zjistíte? Nemusí se jednat pouze o slova, jako „ach ano“, „počkej“, „pomaleji“, „rychleji“, „pokračuj“, ale může se jednat i o jemné vzdychání a sténání rozkoší. Je potřeba vnímat váš chtíč i partnerovy projevy, abyste si to oba užili.

10. Co přijde potom?

Sex vnímá každý z nás trochu odlišně. Pro někoho to může být pouto, které vás vzájemně k sobě opravdu přitáhne a pro někoho se může jednat pouze o fyzické uspokojení. Sex může a nemusí změnit vás společný vztah. Proto je ale potřeba si společně ujasnit, co pro druhého sex znamená a jak jej vnímá? 

Sex může být fantastický a vášnivý pro vás oba. Vzájemně se ujistěte, že máte v tu stejnou chvíli stejné myšlenky, touhy a chtíče. Pokud jen jeden z vás má trochu odlišné pocity, tak není problém to oddálit a počkat si na tu správnou chvíli. Sex by vás měl bavit a líbit se vám. Nic nedělejte s odporem.