Breadcrumbs

První sex – pět otázek předtím

Svoje poprvé si každý z nás pamatuje velice dobře. Zkušenosti to mohou být rozporuplné, ale co dělat, pokud vás to teprve čeká a ptáte se sami sebe, jo anebo ještě ne? Můžete o tom popřemýšlet, nebo si o tom popovídat s někým komu plně důvěřujete. Trochu se vám pokusíme poradit a zaměříme se na pět základních otázek předtím, než se plně rozhodnete.

 

Cítíš se být připraven/a?

 1. Ano, jsem si jist/a.
 2. Moji přátelé říkají, že jsem připraven/a.
 3. Můj partner říká, že jsem připraven/a.

Co vaše odpověď znamená: Jediný, kdo to dokáže za vás rozhodnout jste pouze vy sami. Můžete se zeptat známých a kamarádů na radu, ale nezapomínejte, že není potřeba spěchat. S partnerem téma prvního sexu také důkladně proberte, ale nezapomínejte na vzájemný respekt. Pokud se vy sami budete cítit připraveni a budete to chtít, tak směle do toho. O prvním sexu si můžete přečíst stohy knih, ale ta pravda je někde uprostřed a ten prožitek je pouze na vás a partnerovi.

 

Představ si, že jsi nahý před svým partnerem? Jak se cítíš?

 1. V pohodě a přirozeně.
 2. Maličko nervózně.
 3. V rozpacích, připadám si směšně.

Co vaše odpověď znamená: Upřímně, pokud se budete před svým partnerem zpočátku trochu stydět, tak je to zcela přirozené. Nemělo by vám to být ovšem nepříjemné a pro partnera směsné. Pokud taková situace nastane, tak je potřeba si umět o nahotě s partnerem popovídat. Nebojte si vzájemně důvěřovat si, protože díky tomu se pak budete moci více oddat sexu samotnému, než myslet na to, jak vypadám.

 

Proč chceš přijít o panenství?

 1. Chci se s partnerem posunout dále v našem vztahu a jsem připravena.
 2. Bude to úžasný pocit.
 3. Protože můj partner a kamarádi to už dávno mají za s sebou.

Co vaše odpověď znamená: Sex je nádherným zážitkem a buďte ze začátku realističtí. Vaše poprvé asi nebude tzv. jako by se Zem zatřásla, ale až postupem času uvidíte, že praxe dělá mistra. Počkejte si, až budete vy chtít a budete připraveni. Nenechte se negativně strhnout okolím, záleží přeci jen na vás, abyste si udělali sex krásným a nezapomenutelným.

 

Co je pro tebe nejdůležitější věc před sexem?

 1. Nepodcenit antikoncepci.
 2. Řešit důležité a zásadní věci týkající se partnerského vztahu.
 3. Partner vám řekne, že vás miluje.

Co vaše odpověď znamená: U první odpovědi je vidět, že jste rozumní a o sexu něco víte. Je to rozkoš, u které je ale potřeba umět myslet i na rizika a chránit se před nimi. Jedná se zejména o pohlavně přenosné nemoci a neplánované těhotenství. Pokud o sexu budete umět mluvit s partnerem, tak věříme, že budete vzájemně vzrušeni a budete se na to těšit. Sex by neměl být jen z povinnosti. Základní a čeho se držte je váš instinkt, pokud to budete chtít vy i partner a bude vhodná příležitost, tak jdete do toho. Pokud se vám jen něco málo nebude zdát, tak není problém to na chvíli odložit. Tolerantní partner to vždy pochopí.

 

Pokud se vše nepodaří podle plánu, tak …?

 1. Vím, že si o tom mohu v klidu popovídat s partnerem.
 2. Někdy je lepší to ignorovat.
 3. Mám kamarády, s kterými si o tom mohou popovídat.

Co vaše odpověď znamená: Sex je zásadní otázka pro oba partnery a proto je skvělé, pokud mezi s sebou se dokážete o tom bavit. Věřte tomu, že vám to daleko více rozšíří společný vztah a důvěru. Na sexu je potřeba umět společně pracovat a jaké zvolíte tempo je zcela na vás. Pokud budete pociťovat různé trable se kterými nechcete hned svěřovat partnerovi, tak na to jsou vhodní kamarádi, kterým věříte a kteří vás vždy podpoří. Lepší komunikace mezi s sebou vede k lepšímu sexu, proto se neostýchejte.