Breadcrumbs

Nelehké stoupání na vrchol

Její problémy s orgasmem

Hollywood vyobrazuje orasmus jako snadný, vzájemný a probíhající současně. Ve skutečnosti pro některé ženy je těžké dosáhnout orgasmu s partnerem, zatímco jiné vyvrcholí 'příliš brzy'. Orgasmus je složitý, ale čím víc o něm budete vědět, tím snadněji ho dosáhnete. Mezi časté problémy patří tyto:

  1. Orgasmus se nedostavuje: Příčina může být psychická i fyzická – nebo jen krátkou předehrou. Některé ženy mají problém zvlhnout. Jiným chybí chtíč. Může to být způsob, jakým vám tělo naznačuje, že není na sex s partnerem připraveno. Také to bývá reakce na traumatický zážitek nebo různé zdravotní potíže. Pokud se to děje zřídka, netrapte se tím – je to zcela normální. Nicméně jestli je to častá záležitost, vyhledejte doktora a nechte se prohlédnout.

  2. Vaginismus: To je stav, kdy se svalstvo vaginy křečovitě stahuje a penetrace je tak nemožná nebo bolestivá.  I tohle může mít fyzické nebo psychické důvody. Nicméně existuje mnoho způsobů jak to léčit, takže si zajděte k lékaři. Nemusíte se za to stydět, čím dřív s tím začnete něco dělat, tím dřív se to vyřeší.

  3. Nadměrná vlhkost/brzký orgasmus: Některé ženy vyvrcholí příliš brzy nebo jsou nadměrně vlhké, což vede k minimálnímu tření a sexuálnímu potěšení. Právě tzv. Kegelovy cviky pomohou zpevnit svaly, takže je můžete během sexu zatínat. Vám oběma to přinese intenzivnější pocity.

  4. Citlivost klitorisu: Klitoris některých žen je příliš citlivý na dotek (a většina žen to pociťuje zvlášť po orgasmu). Nicméně polohami zezadu, nepřímou stimulací klitorisu uchopením stydkého pahorku do dlaní nebo lízáním stydkých pysků se můžete vyhnout tomuto bolestivému problému. Nezapomeňte, že bolest je varovný signál, a tak jestli problémy přetrvávají, navštivte doktora.
Nezapomeňte, že bolest je varovný signál, a tak jestli problémy přetrvávají, navštivte doktora.