Breadcrumbs

Na slovíčko o sexu

Jak se svým milencem komunikovat o sexu

Pokud jste někdy navštívili stránku nebo blog dávající rady o sexu, určitě jste si všimli, že všechny radí – ‘komunikovat’. Nicméně to není vždy jednoduché. Většina lidí trpí nejistotami, obavami a výčitkami a zvlášť sex je choulostivé téma. Konec konců, nikdo si o sobě nechce myslet, že je špatný v posteli.

Dobře zvládnutá  sexuální komunikace je nejlepší způsob, jak mezi milenci vybudovat silné pouto. Je to něco vyjímečného, co je jen mezi vámi dvěma. Je to sexy tajemství a výhoda být v milujícím vztahu. I když si se můžete stydět, pokud někoho znáte dost na to, abyste s ním měli sex, tak je také znát jej dost na to, abyste s ním o tom mluvili. Sdílet své tělo s milencem znamená i sdílet svou mysl.

Velmi často je sexuální komunikace i o sdílení negativních zážitků: “Nelíbí se mi, jak mi hladíš prsa,” nebo “Dnes nemám na sex chuť.” Nicméně, pokud se sexuální komunikace stane přirozenou součástí vašeho vztahu, můžete negativitu vyvážit komplimenty. Svěřte se partnerovi, když vás vzruší. Jestliže si vzpomenete na nějaký bouřlivý zážitek, který jste spolu prožili, láskyplně mu to sdělte. Potom, co zkusíte něco nového v ložnici, zeptejte se svého milence, zda si to užil a podělte se o své pocity. Pravidelným chválením partnerových dovedností  se tak rychle nepostaví do defenzívy, když opravíte jeho méně úspěšné bádání.

Sexuální komunikace se dá také provádět zábavnou formou během předehry. Vystřídejte se v roli 'učitele' a 'žáka' a názorně svému milenci předveďte, kde a jak se vás má dotýkat. Nechte svého partnera procvičovat si to, vést a jakmile vás uspokojí, tak jak se vám to nejvíc líbí, odměňte ho výměnou rolí a pozorně sledujte jeho reakce. Proč si nedat tuhle vzájemnou lekci každý týden – nebo dokonce každou noc, pokud máte dostatek fantazie.

Ne každá komunikace musí nutně zahrnovat mluvení. Napište svému milenci erotický příběh a detailně popište, co byste rádi vyzkoušeli (nezacházejte příliš daleko, jestliže je to poprvé, co své fantazie svěřujete – nejprve zjistěte reakci toho druhého). Pošlete svému partnerovi sexy SMS nebo mu položte lechtivou otázku. Dejte mu do kapsy staromódní dopis nebo společně vyzkoušejte kybersex.  I když jste v různých místnostech stejného domu, vzdálenost vám může usnadnit svěřit se. Kdo ví, třeba vaše fantazie nakonec uskutečníte, když budete dostatečně komunikovat.

Nezapomeňte - sexuální komunikace platí pro vás oba. Musíte svému partnerovi naslouchat a sdílet své představy stejně otevřeně, tak jako to očekáváte od něj. Buďte ve svých potřebách a touhách upřímní a máte větší šanci na sex a vztah, který skutečně chcete.

Sexuální komunikace se dá také provádět zábavnou formou během předehry.