Breadcrumbs

“Miluji tě víc než sám život.”

Sex a upřímnost

Snadno lze předpokládat, že upřímnost v sexu je jen o nevěře. Nicméně skutečná upřímnost má hlubší význam – a jedním ze způsobů jak si zajistit zdravý vztah je vyvarovat se těchto lží.

  1. “Jsem v pohodě.” Mnoho lidí se vyhýbá konfliktu skrýváním svých citů a věří, že dobrý partner se vzdá svých vlastních potřeb. Zatímco občasná milosrdná lež (“Ne, nemáš v tom velký zadek.”) může být ohleduplná, neustálé stavění partnera před zrcadlo povede k rozhorčení. To neznamená ho kritizovat: jednoduše buďte o svých citech upřímní – nevzdávejte se svých pocitů, ale nepromítejte je na partnera. Místo toho, abyste řekli: “Nezáleží ti na mně, pokud chodíš domů tak pozdě,” řekněte: “ Připadá mi, že mě bereš jako samozřejmost, když měníš plány na poslední chvíli bez toho, abys mi to sdělil.“ Takhle se pravděpodobně neuchýlí k obrané reakci a vy se dál nemusíte přetvařovat.

  2. “Ooh, ooh, aah.” Muži i ženy to umí hrát jen, aby nezranili city toho druhého (nebo ukončili sex trvající moc dlouho). Nicméně, pokud to budete hrát, milenec si bude myslet, že se vám to líbí – a příště asi bude dělat to samé, protože to 'fungovalo’. Místo toho ukažte partnerovi, co vás rozvášní nebo přiznejte, že jste moc unavení/vystresovaní/opilí k dosažení vyvrcholení. Sex nemusí vést k vzájemnému vyvrcholení a předstírání téměř vždy v dlouhodobém vztahu povede jen ke zhoršení sexu, než k jeho zlepšení.

  3. “Rád to udělám.” Různí lidé mají různé touhy, ale jen proto, že vás partner požádá o něco výstředního, nemusíte souhlasit. Pokud se vám to, co navrhuje nelíbí, buďte upřímní (bez toho, abyste ho odsuzovali). A respektujte také milencovo rozhodnutí nedělat něco, co se naopak líbí vám. Kompromis je součástí každého vztahu, ale pokud se na něco necítíte, je lepší si za tím stát. Pravé sebevědomí v sexu je mnohem víc o tom umět říct “Ne,” než “Ano.”

Zdravý a milující vztah je založen na důvěře, lásce a respektu, takže ukažte svému milenci respekt tím, že mu budete říkat pravdu a on vám ji oplatí důvěrou, stojící na mnohem pevnějších základech.

Pravé sexuální sebevědomí je mnohem víc o tom umět říct “Ne,” než “Ano.”