Breadcrumbs

Lubrikační gely: víc než jen lubrikace

Masážní gely a lubrikanty mohou mnoha způsoby zlepšit sexuální zážitek. Snižují tření, a tím se všechno stává klouzavější a mnohem zábavnější. Ve spojení s dalšími pocity, jež některé masážní gely přinášejí (hřejí, chladí nebo způsobují mravenčení), může lubrikace znásobit potěšení, když máte chuť si hrát. Podívejte se na našeho průvodce lubrikanty a masážními gely.

Celkový přehled

Lubrikace je důležitá součást sexuálního kontaktu. Pomáhá zvýšit potěšení, ale také chránit citlivé části těla. Vagína produkuje při vzrušení svou vlastní lubrikaci, ale někdy je potřeba dodatečné zvlhčení. Masážní gely mohou být použity také při análním sexu. Sex je ale mnohem více než jen penetrace – a masážní gely toho umí mnohem více než jen věci usnadňovat. Dokážou přinést zcela nový pocit, který může naprosto změnit vaše myšlení o sexu.

Objevování nových druhů kontaktu s vaší partnerkou, jako je dotýkání se jí lubrikovanými prsty, může vyvolat nové a intenzivní pocity, které zcela změní vaše myšlení o sexu a dostane ho na úplně novou úroveň.

Kompletní nabídka

Když se rozhodnete zakoupit lubrikační gel, můžete být překvapeni množstvím dostupných druhů. Existuje jich tolik, že vás tento výběr může zaskočit.

Lubrikantů jsou tři základní druhy: na vodní bázi, na olejové bázi a silikonové.

Lubrikanty na vodní bázi jsou nejběžnější a stejně jako silikonové lubrikanty mohou být bezpečně používány spolu s kondomy. Lubrikanty na olejové bázi zaručují lepší klouzání, ale není možné je použít s kondomy[1]. Své potěšení můžete ještě znásobit díky masážním gelům, které hřejí, chladí, nebo mají dokonce různé příchuti. Všechny vám dokážou zážitky v posteli pořádně okořenit, tak se pusťte do experimentování a zjistěte, který je pro vás ten pravý.

Výhody v posteli

Zkoušení nových věcí, jako jsou lubrikanty a masážní gely, může vzbuzovat obavy, ale pokud zpomalíte a užijete si to, zjistíte, že vám pomohou najít nové a vzrušující způsoby, jak jeden druhého uspokojit. Budou to způsoby, které jste možná nečekali – zjistíte, že tyto nové pocity mohou zlepšit náladu a zvýšit intimitu.

Podívejte se na přehled některých úžasných vlastností masážních gelů, díky kterým můžete začít uvažovat, jak vám mohou pomoci:

 1. Pohodlnější:

  Během delších sexuálních výkonů se vy nebo vaše partnerka můžete začít cítit trochu nepohodlně. Lubrikace pomáhá obnovit zvlhčení, proto v případě zvýšené citlivosti použijte gel a hned můžete pokračovat tam, kde jste přestali.

 2. Intenzivnější:

  Lubrikační gely mohou přinést intenzivní pocity tepla nebo chladu a existuje spousta možností, jak můžete tyto vjemy přenést do svého sexuálního života. Pocítíte, co jste nikdy dříve necítili, a objevíte spolu zcela nové potěšení.

 3. Snižují tření:

  Se sníženým třením se mohou pocity při sexu úplně změnit. Můžete společně zkusit pohybovat se různými rychlostmi, od pomalého, intenzivního tlaku, až k rychlejšímu a divočejšímu sexu.

 4. Nové příchuti:

  Uspokojování partnera ústy nemusí každému chutnat, ale gely s příchutěmi v tom mohou pomoci.

 5. Uvolnění:

  Gely jsou úžasné pro dlouhé luxusní masáže. Dopřejte si čas na vzájemné smyslné masáže, pomohou vám uvolnit se, nebo vás naopak dostanou do nálady na něco dalšího.

 

Lubrikační gely jsou zdravotnické prostředky.