Breadcrumbs

Jsem skoro panic/panna

Jak se vypořádat se sexem

Mnoho lidí je nervózních před jejich „poprvé“. Často se strachují, jestli to bude bolet, jestli bude žena krvácet, jestli sex všechno změní a jestli se vám to povede.

Pokud se s partnerem dokážete uvolnit, jste spokojení a cítíte se v bezpečí, pravděpodobně si to užijete. Schopnost komunikovat, sdílet vaše obavy a starosti a stanovit podmínky (vyspím se s tebou, jen když použiješ ochranu) sex usnadní. Čím lépe někoho znáte, tím menší šance, že se po sexu vytratí. Jestli někdo není ochotný čekat, asi mu jde jen o jedno, i když tvrdí, že vás miluje.

Předehra - včetně orálního sexu nebo pohrávání si s vaginou - vaše těla navnadí na sex a usnadní to vám oběma. Když se žena vzruší, její vagina zvlhne a její svaly se uvolní, vstup tak bude jednodušší. Jestliže se muž obává, že vystříkne příliš brzy, pak je lepší vyvrcholit během předehry a při sexu poté vydrží déle (ale umyjte si ruce před nasazením kondomu, pokud na nich máte semeno).

Můžete otěhotnět, nebo se nakazit sexuálně přenosnými infekcemi (STI) už poprvé, takže použijte kondom při každém sexu - ideálně společně s pilulkou. Muži i ženy zodpovídají za bezpečný sex. Mějte u sebe raději dva kondomy, ne jen jeden. Pokud vás představa použít kondom děsí, nacvičte si jeho nasazování předtím samotným stykem, ať si zvyknete na ten pocit. Kondomy se prodávají v různých velikostech a vybrat ten správný je základ pro dobrý sex.

Berte to pěkně pomaličku – nejlepší je pozice na koníčka, kdy si na vás žena sedne a tak určuje tempo. Nechte tělo ženy samo se otevřít penisu – zapomeňte na rychlé a hluboké výpady, aspoň ze začátku. Pomalými a něžnými pohyby snížíte riziko nepohodlí a krvácení.

Lubrikační gel může pomoci, avšak je-li vulva ženy úplně suchá, znamená to, že není připravena na sex.  Je v pořádku říct kdykoliv "ne" – i když už jste se sexem začali - takže pokud si uvědomíte, že nejste připravena, nebojte se to partnerovi sdělit. Na vaše „poprvé“ zřejmě nikdy nezapomenete.  Vzájemná důvěra, láska a respekt pomůže pamatovat si ztrátu panenství jako nejšťastnější možný zážitek.

Vzájemná důvěra, láska a respekt pomůže pamatovat si ztrátu panenství jako nejšťastnější možný zážitek.