Breadcrumbs

Jak se správně nevázat v sexu

Co dělat a nedělat v případě nezávazného sexu

Vztah může být skvělý, ale třeba na něj ještě nejste připraveni. Raději byste se soustředili na práci, koníčky nebo přátele. Ještě se netoužíte usadit, nebo si jen chcete pořádně užít dovolenou. Sex nemusí jít vždy ruku v ruce se závazky – ale stojí za to trochu si ho promyslet, ať vám zábavu nic nezkazí.

  1. Chraňte se. Každý nový partner přináší riziko pohlavních chorob, a pokud nepoužijte kondom, zaděláváte si na problém. Nezapomeňte, že i orální sex sebou nese rizika sexuálně přenosných infekcí (STI).

  2. Všímejte si příznaků STI jako zanícení, rány nebo bolest při pohlavním styku. Kondomy vás neochrání před všemi infekcemi, takže použijte hlavu,  předtím než použijete tělo. Pokud máte pochybnosti, nedělejte to.

  3. Pravidelně se nechte testovat: Mnoho STI neprojeví příznaky, a tak nechat se testovat je jediný způsob, jak si být jistí, že jste se nenakazili.

  4. Emocionální ochrana. Pokud se chcete během sexu cítit milováni nebo si zvednout sebevědomí, střídání partnerů není to pravé pro vás. Konec konců si můžete přivodit orgasmus sami, bez zlomeného srdce. K nezávaznému sexu se uvolte jen tehdy, pokud vás to nerozhází.

  5. Chraňte svou pověst. Pokud budete provozovat nezávazný sex, někteří lidé vás za to mohou odsuzovat. Dobře si rozmyslete, komu se s tím svěříte. 

  6. Buďte opatrní. Přivést si domů někoho, koho jste právě potkali, může být nebezpečné. Řekněte přátelům kam jdete, s kým tam jdete a kdy se vrátíte – a nevoďte neznámé lidi k sobě domů. 

  7. Buďte upřímní. Lhát někomu jen proto, abyste ho dostali do postele není fér a nemusí se vám to vyplatit. Ať už jde o pověst nebo neodbytného bývalého, lhát o sexu nepřinese nic dobrého.

  8. Vybírejte si pečlivě: Pokud se s někým znáte už delší dobu, je pravděpodobnější, že si vybudujete vzájemnou důvěru, náklonost a respekt – a tím pádem lepší sex. Pro nezávazný sex si nevybírejte někoho, kdo je do vás zamilovaný – není to vůči němu spravedlivé.

  9. Svého milence respektujte: Nezávazný sex by měl přinést požitek vám oběma, tak se ujistěte, že ten druhý si to užívá tak jako vy.

  10. Respektujte sami sebe: Nezávazný sex provozujte jen tehdy, pokud si i potom budete schopni stále vážit sami sebe. Po zdravém sexu se necítíte špatně. Pokud se takové pocity objeví, zamyslete se nad tím, jestli je  takový sex pro vás to pravé.
Nezávazný sex by měl přinést požitek vám oběma, tak se ujistěte, že ten druhý si to užívá tak jak vy.