Breadcrumbs

Dnes ne, miláčku

Vyrovnávání se s rozdíly v libidu

Neshoda v libidu je jeden z nejčastějších problémů, diskutovaných v časopisech a online blozích. Nalezení někoho, kdo je pro vás vhodný po emocionální stránce a z hlediska životního vztahu je už tak dost těžké. Často přehlížíme rozdíly v sexuální touze – ale to nemusí být nezvratitelný problém.

Lidé touží po sexu z různých důvodů: láska, potřeba dokázat si vlastní atraktivitu a žádoucnost, pozornost, rozptýlení, uvolnění od stresu nebo prostě jen orgasmus. Žádný z těchto důvodů není špatný nebo dobrý a vlastně můžete chtít sex v pondělí v noci z jiného důvodu než v pátek. Nicméně porozumění příčinám, kvůli kterým chcete mít sex, může vyřešit váš nesoulad v libidu.

Pokud váš milenec sexem uvolňuje stres, masáž se jeví jako vhodná alternativa pro vás oba. Jestliže chce zažít orgasmus, existuje mnoho způsobů, jak uspokojit muže nebo ženu a nemusí dojít k penetraci. Když touží po náklonnosti, večerní mazlení na pohovce uspokojí jeho potřeby. Jestli si jen potřebuje dokázat neodolatelnost, složte mu poklonu.

Snadno si můžete připadat nepřitažlivý, když váš partner odmítá sex, ale většinou to není o vás, ale o něm. Stres, deprese, určité léky (legální i nelegální) a nezdravý životní styl, to vše přispívá k nechuti k sexu. I když je možné, že už partnera nepřitahujete, pravděpodobně má své vlastní problémy. Snažte se být empatičtí a starostliví, pomůžete mu tak víc než dožadováním se a zpochybňováním.

Zatímco média vyobrazují muže bažící po sexu a ženy vzdorující, ve skutečnosti i muži nemusí být občas v náladě. Otevřeně si promluvte a upřímně diskutujte, tak překonáte rozdíly v libidu snadněji. Pokud jde o hluboce zakořenéné problémy, obraťte se na poradnu.

Zjistilo se, že masturbace pomáhá zvyšovat sexuální touhu, takže pokud cítíte, že touha upadá a neexistují další problémy, se kterými se vypořádat, jednoduše se pravidelně oddejte sebeukájení. To by mělo nastartovat váš chtíč.

Mnoho lidí ztrácí chuť na sex v pozdější fázi vztahu, poté, co počáteční žádostivost opadne. Nicméně, je mnoho způsobů jak vrátit romantiku a dobrodružství zpět do vztahu – a čím dřív tento problém vyřešíte, tím dřív se vrátí váš sexuální život do zajetých kolejí.

Otevřeně si promluvte a upřímně diskutujte, tak překonáte rozdíly v libidu snadněji...