Breadcrumbs

Co jde nahoru, musí taky dolů

Jeho potíže s orgasmem

Zatímco je všeobecně známo, že jsou to ženy, kdo má problémy s orgasmem, předpokládá se, že muži jsou připraveni stále. Ve skutečnosti muži mohou mít tolik potíží jako ženy.

  1. Erektilní dysfunkce: Jen proto, že si chcete užít právě teď, neznamená, že se to taky na požádání stane. Stres a obava ze selhání si mohou vybrat svou daň a může to ovlivnit spousta dalších věcí, včetně alkoholu, předepsaných nebo nepředepsaných léků a nezdravého životního stylu. Někdy se vám prostě jen tělo snaží říct, že nejste na sex s partnerem připraveni.

  2. Předčasná ejakulace: Jestli je to nezkušeností, nízkým sebevědomím nebo prostě jen velkým vzrušením, není důvod se kvůli tomu znepokojovat, pokud se to nestvává pokaždé. Kondomy oddalující orgasmus mohou pomoct. Pokud jste schopni vyvrcholit víckrát, počkejte, až se tělo vzpamatuje a pak to zkuste znovu. Druhá erekce obvykle trvá déle než ta první (také proto někteří muží masturbují předtím, než jdou na rande – další metoda jak se s tím vyrovnat) Je spousta způsobů, jak uspokojit partnerku orálně nebo ručně  – a kroužek lásky může urychlit také její orgasmus.

  3. Opožděná ejakulace: Stejně tak může nastat moment, kdy chcete vyvrcholit, ale nejde to. Důvodem pravděpodobně bude stres, léky, alkohol nebo jedna z mnoha dalších příčin. A znovu, jestli se to nestává velmi často, není proč se trápit – jen vaše partnerka bude potřebovat ujistit, že vás přitahuje.

  4. Citlivost po orgasmu: Po vyvrcholení může být penis citlivý na dotek. Je to tzv. období útlumu, ale po nějakém čase tato citlivost odezní. Lubrikant může pomoci, abyste se podruhé cítili pohodlněji a předešli podráždění – ale zlatým pravidlem v sexu je, pokud to bolí, nedělejte to.

I přes tyto potíže se nemusíte cítit méněcenně a pokud vás za to partner odsuzuje, stojí za to se zamyslet nad tím, jestli mu jde o vaše dobro. Nicméně, žádné problémy neignorujte. Je vždy lepší navštívit lékaře, jestli vás trápí to, co se děje tam dole. Potíže z erekcí mohou značit nemoci jako cukrovku a je vždy lepší tyhle věci podchytit brzy.

Jen proto, že si chcete užít právě teď, neznamená to, že se to taky na požádání stane.