Značka Durex, nezisková organizace (RED)® a nadace Global Fund se dohodly, že budou společně bojovat proti AIDS v Jižní Africe, kde dle odhadů žije přibližně 7.2 milionu Zdroj UNAIDS lidí trpících HIV nebo AIDS. Společně můžeme zvýšit povědomí o nebezpečí tohoto onemocnění a zároveň shromáždit finanční prostředky potřebné pro zásadní zlepšení zdravotní situace mladých žen a dívek v této africké zemi.

Zakoupením kondomu (DUREX)RED nejen chráníte sebe a svého partnera, ale také pomáháte vybrat finanční prostředky pro program Keeping Girls in School. Cílem programu je snížit procento nově HIV nakažených a procento nechtěných otěhotnění u mladých dívek. Program se zaměřuje na podporu dívek, aby neukončovaly předčasně studium, a na snadnější přístup k informacím o sexu, zdraví a reprodukci.

Když si koupíte kondom (DUREX)RED, podíl z tržeb je věnován programu Keeping Girls in School, který v Jižní Africe napomáhá snížit míru zanechání studia dívkami.

Značka Durex daruje nadaci Global Fund prostřednictvím partnerství (DUREX)RED částku v minimální hodnotě 5 milionů amerických dolarů. Nadace Billa a Melindy Gatesových tuto částku dorovnají, což představuje minimálně 10 milionů dolarů vyčleněných na boj s AIDS.

100% z vybrané částky bude využito v terénu ke zlepšení života mladých žen a dívek.