Breadcrumbs

Přemíra lásky

Nezapomínejte ve vašem vztahu na romantiku

Na začátku vztahu každý překypuje romantikou, ale postupem času začnete považovat partnera za samozřejmost. Když romantika vyprchá, sex obvykle následuje –pokud však vynaložíte úsilí a budete se snažit svého partnera svést, nehledě na to jak dlouho spolu jste, pravděpodobně mezi vámi plamen vášně jen tak nevyhasne.

  1. Vyhraďte si společný čas: Vyhraďte si čas jen pro vás dva a střídejte se ve výběru schůzky, abyste se vyhnuli stereotypu. Stanovte přesný den v týdnu – třeba každé úterý – a držte se toho. Váš vztah občas musí být prioritou v životě. Raději se domluvte na jednom večeru v měsíci, který ale dodržíte, než každý týden, kdy z toho většinou sejde.

  2. Poslouchejte: Na prvních schůzkách obvykle strávíte spoustu času povídáním, objevováním společných zálib a vášní. Po nějakém čase přestaneme partnera poslouchat a zapomeneme, proč jsme se do něj vlastně zamilovali. Každý den si najděte čas na to, abyste si popovídali a prokažte svému partnerovi respekt tím, že mu věnujete pozornost. Lidé se časem mění a vyvíjejí, a jen díky vzájemné komunikaci se budete vyvíjet společně.

  3. Nebuďte stále spolu: Tohle je důležité zejména tehdy, žijete-li spolu. Pokud se setkáváte s přáteli jen spolu a trávíte veškerý čas společně, pravděpodobně se začnete nudit, protože se začnete domnívat, že už stejně víte vše, co vám partner říká. Vytvořte si v životě rovnováhu a vyhraďte si čas na přátele – a jen na sebe – a určitě vám bude připadat váš partner vzrušující i po deseti letech.

  4. Ať je každý den romantický: Některé páry odkládají romantiku až na Valentýna, narozeniny a výročí, ale to přináší jen stres, protože tyto dny musí být 'perfektní'. Místo toho dejte partnerovi najevo každý den, že je pro vás vyjímečný. Ať už je to milostný dopis na polštáři předtím, než jdete do práce, příprava jeho oblíbeného jídla nebo mu jen složte kompliment. Trocha romantiky každý den povede k přemíře lásky.

  5. Kompromis: Romantika není jen o růžích a čokoládě. Někdy stačí jednoduše jen ustoupit partnerovi bez zbytečného vzteku. Je to nejromantičtější gesto ze všech –pokud to není pokaždé jen z jedné strany, samozřejmě.
Dejte partnerovi najevo každý den, že je pro vás vyjímečný