Breadcrumbs

Kondomy: průvodce

Kondomy nabízejí účinnou ochranu před neplánovaným otěhotněním a mnoha sexuálně přenosnými nemocemi, díky čemuž se můžete zaměřit na užívání si příjemného sexu. Kondomy mohou ovšem také zlepšit váš sexuální život: mohou pomoci oddálit nebo naopak urychlit orgasmus a poskytují extra stimulaci díky různým tvarům, velikostem, výstupkům, vroubkům a lubrikantům.

Co jsou tedy vlastně kondomy?

Kondomy se nasazují na penis, aby zabránily spermatu dostat se mimo kondom a aby pomohly zamezit případnému přenosu mnoha sexuálně přenosných nemocí. Kondomy mohou být tenké, silné nebo vroubkované (v závislosti na materiálu) a jsou navrženy tak, aby přiléhaly k penisu a dobře seděly celé řadě velikostí a tvarů. Kondomy se obvykle vyrábějí z latexu, ale mohou být vyrobeny také z polyizoprenu, kterému obvykle dávají přednost lidé s alergií na latex.

Ochrana před otěhotněním

Kondomy jsou navrženy tak, aby zabránily spermatu v kontaktu s vagínou, a zamezily tak neplánovanému otěhotnění. Kondomy jsou v tomto ohledu extrémně účinné. Při správném použití[1] se riziko nechtěného otěhotnění snižuje na 2 %. Když tedy jdete na věc, můžete si být jistí, že se prakticky není čeho obávat.

Ochrana před nemocemi

Použití kondomu výrazně snižuje riziko, že se nakazíte sexuálně přenosnou nemocí (nebo ji na někoho přenesete). Vzhledem k tomu, že většina sexuálně přenosných nemocí nemá žádné příznaky, často není možné poznat, jestli někdo (nebo vy) není nakažený, pokud si nenechá udělat testy. Takže čím více budete používat kondomy, tím více budete v bezpečí.

Bezpečnost kondomů

Přestože jsou kondomy velice tenké (nejsilnější kondomy firmy Durex jsou stále tenčí než desetina milimetru), jsou skutečně velmi účinné. Každý kondom Durex je elektronicky testován. Navíc naše kondomy podrobujeme pravidelným a přísným zkouškám šarže: vybereme kondomy z jednotlivých šarží, nafoukneme je vzduchem a naplníme vodou, abychom viděli, jestli daná šarže splňuje naše přísné normy – vyzkoušejte to doma. Děláme práci navíc, abyste se mohli soustředit jen na skvělý sex.

Měl bych používat kondom?

Pokud se chystáte mít pohlavní styk nebo těsný genitální kontakt, je kondom velice chytré řešení. Kondomy jsou navrženy nejen k tomu, aby pomáhaly zabránit otěhotnění a přenosu nemocí, ale mohou vám také dopomoci ke skvělému sexu.

Debata o tom, jaký typ kondomu chcete použít, může otevřít konverzaci ohledně toho, co dalšího se vám oběma líbí.

Vroubkovaný nebo hřejivý kondom může přinést další úžasné pocity. Tenčí kondom vás může ještě více sblížit. Kondom oddalující vyvrcholení vám pomůže prodloužit pohlavní styk.

Pokud chcete začít s kondomy, podívejte se na nabídku Durex a udělejte si představu o tom, co by se vám líbilo vyzkoušet.

Kondomy jsou zdravotnické prostředky.

[1] http://www.contraceptivetechnology.org/wp-content/uploads/2013/09/CTFailureTable.pdf