Error loading MacroEngine script (file: BackToModule.cshtml)
Error loading MacroEngine script (file: ArticlePageHeader.cshtml)

Orgasmus je způsob jakým nás tělo odměňuje za sex. Nicméně pokud jste unavení, ne zrovna v kondici, nejíte zdravě, pijete, kouříte nebo berete drogy, to vše může ovlivnit schopnost dosažení orgasmu. Zdravé tělo vede ke zdravému vyvrcholení.

Jestli nejste na sex připraveni, tak k vyvrcholení asi nedojde, protože se obáváte otěhotnění (omrkněte naši příručku o antikoncepci), nebo za sebou máte traumatický zážitek. Pokud je to váš případ, poraďte se s vašim praktickým lékařem, ten vás pošle  k odpovídajícímu odborníkovi.

Jestli ještě nejste připraveni na to mít orgasmus s partnerem, je zcela možné – a často i snadnější – přivodit si orgasmus sami.  Čím lépe poznáte své tělo, tím snadnější pro vás bude zažít vyvrcholení s partnerem.

Čtyři fáze orgasmu

1. Vzrušení

Krev se nahrne do vašich rtů, bradavek a dalších partií. Vaše genitálie se ztopoří a ztmavnou. Také pocítíte mravenčení.  Ženy jsou obvykle vlhké a u mužů dochází k výronu malého množství semene před vyvrcholením.  Váš pulz a dech se zrychlují a můžete i zčervenat.

Pokud  dostatečně nezvlhnete, lubrikační gely Durex Play vám pomohou zvládnout tuto fázi lépe. Dodají vlhkost během předehry a tělo tak nějak nastartují.

2. Fáze Plateau

U žen se horní část vagíny rozevře a děloha se přesune a připraví se na příjem spermatu. Krev se hromadí v hrudníku, bradavky stvrdnou a prsa se zvětší.  Klitoris se stáhne zpět ke stydké kosti a kapuce (něco jako mužská předkožka) se zhrne a odhalí špičku. U mužů močový svěrač (díra uprostřed žaludu) se stáhne, aby zamezil vytékání moči a svaly na spodní části penisu začnou pulzovat. Varlata ztuhnou.

3. Vyvrcholení

Muži ejakulují a ženské vaginální svaly se stahují a uvolňují se trhaně (v intervalech 0.8 sekund), srdeční tep a dýchání se zrychluje a řítní otvor je v křeči. Po vyvrcholení je klitoris u žen a žalud u mužů velmi citlivý na dotek.

4. Zklidnění

Fáze kdy se tělo po orgasmu uvolní a vrátí do normálu. Muži většinou usnou (ženy také) nebo mají potřebu se tulit.

"Zdravé tělo vede ke zdravému vyvrcholení."

Error loading MacroEngine script (file: RelatedContentListing.cshtml)