Natrag Přečtěte si

V moři je spousta ryb

Sex po rozchodu

Téměř každý si aspoň jednou za život projde smutkem z rozchodu. Nekteří se rovnou vydají hledat novou lásku, jiní jen zvolají ”Už nikdy víc!”. Jen vy sami víte nejlíp, co u vás funguje. Nicméně pokud jste emocionálně rozrušení, není od věci držet se v okruhu přátel, kteří mohou zabránit, abyste nesklouzli k sebezničujícímu chování.

Aby otupili svoji bolest, obrací se hodně lidí v počátečních fázích smutku k alkoholu a drogám. Nicméně, pokud se pokusíte svůj žal utopit, je velká pravděpodobnost, že dříve či později zase vyplave na povrch. Případná rozhodnutí učiněná pod vlivem alkoholu či drog pak často vyústí v negativní následky.

Pokud byl vztah s předchozím partnerem dlouhodobějšího rázu, je velmi snadné zapomenout, jak důležitá je otázka bezpečného sexu. Rizika pohlavně přenosných infekci (SPI) se vztahují dokonce i na orální sex, a pokud chcete zůstat ve hře i na tomto hřišti, pořádná zásoba kondomů je nezbytná. Pokud máte styk s muži, mějte u sebe ochucené kondomy několika různých velikostí. Pokud jste muž, používejte kondomy, které dobře padnou a jsou pohodlné. Deprese po rozchodu se jen prohloubí, když se budete muset navíc strachovat riziky SPI či případným nečekaným těhotenstvím.

To, že máte zlomené srdce, vám nedáva právo chovat se k ostatním lidem jako ke spotřebnímu zboží. Jestliže vám jde jen o flirt, buďte ke svému potencionálnímu milenci, než dojde na intimní chvilky, upřímní. Lhaním jen ostatním ublížíte a dlouhodobě nepomůžete ani sobě. Jen to vyústí v další emocionální komplikace, kterým by se dalo snadno předejít.

I když si můžete myslet, že už nikdy nepotkáte nikoho tak skvělého jako svého expartnera, nejde o nic jiného než o výsledek tělesné chemie. Když někoho milujete, vaše tělo vylučuje tzv. hormon “pouta”, který se nazýva oxytocin a přerušení tohoto pouta může být velice obtížné. Naštěstí čas opravdu vyléčí vše. Pokud se budete vyhýbat kontaktu se svým expartnerem a vyhradíte si čas jen sami pro sebe (s podporou přátel a rodiny), ona chemie (doslova) časem vyprchá.

Možná to tak teď zrovna nevypadá, ale časem dostanetesvé emoce zase pod kontrolu. Mějte se rádi, dělejte věci, které vám přinášejí radost a v momentně, kdy budete připraveni jít dál, se ocitnete v mnohem lepším rozpoložení pro to, abyste si našli nového partnera. Anebo kdo ví, třeba zjistíte, že jste šťastnější, když jste sami.

"Mějte se rádi, dělejte věci, které vám přinášejí radost a brzy se ocitnete v mnohem lepším rozpoložení pro to, abyste si našli nového partnera."