Natrag Přečtěte si

Jedovaté hračky

Vyberte si bezpečnou sexuální hračku

Sexuální hračky mohou skvěle okořenit váš sexuální život, ale jen proto, že je něco na prodej, neznamená, že je to bezpečné. Zde si přečtěte na co si dávat pozor.

  1. Materiál: Hračky se vyrábí z mnoha různých materiálů včetně dřeva, kříšťálu, plexiskla a latexu. Nicméně některé plasty obsahují látky nazvané ftaláty. I když je výzkum teprve v počáteční fázi, ftaláty jsou spojovány s nemocemi pohlavní soustavy a některými druhy rakoviny.* Bezpečnější v tomto případě bude vybrat si hračku, která neobsahuje ftaláty. Silikon je skvělý materiál, přizpůsobí se teplotě těla a je pro tělo bezpečný. Avšak nepoužívejte ji se silikonových rubrikantem, protože může poškodit hračku. Jestli máte starší hračku s obsahem ftalátů a je vaše oblíbená, použijte kondom, abyste se ochrániliproti jedovatým chemikáliím.
  2. Tvar: Hračky se vyrábí v různých tvarech, od falických k  'originálním.' Pokaždé se, ale  ujistěte, že ji používáte k účelu, ke kterému byla vyrobena.Zkontrolujte balení, jestli na něm není varování, např. 'jen k vnějšímu použití' a těmito pokyny se řiďte. Pokud experimentuje s análními hrami, použijte jen hračku k tomu určenou a ujistěte se, že má buďto provázek nebo rozšířenou spodní část pro snadné vyjmutí. Rovné hračky mohou uvíznout a pak vás výlet do nemocnice nemine.
  3. Velikost: Tzv. bullet vibrátoryjsou určeny pro vnější použití, takže je nikam nevsunujte. Mohly by ve vás uvíznout. Pokud se chystáte vsunout vibrátor nebo dildo, ujistěte se, že ho po celou dobu budete schopni pevně držet. Naopak jestli vám hračka připadá příliš velká, nestresujte se tím, že jí musíte zcela využít. Překročení hranic může vést k modřinám, podráždění a vůbec bolesti. Větší ne vždy znamená lepší.

"Jen pro jistotu si vyberte hračku bez ftalátů."