Natrag Přečtěte si

Je to jen o správném načasování

Jste připraveni na sex?

Každý je na sex připravený v jinou dobu a jen vy víte, kdy je ten správný čas. Tenhle seznam vám pomůže rozhodnout, zda jste připraveni. Pokud máte pochybnosti, měli byste počkat. Konec konců jen jedenkrát je to poprvé.

  1. Jste šťastní při myšlence na sex?
  2. Cítíte se fyzicky, citově a psychicky připraveni?
  3. Víte, co s sebou sex přináší? Penetrativní sex je jen jedním ze způsobů, jak se navzájem sexuálně uspokojit, orální sex a uspokojování rukou také může být zábava. Ale pamatujte, orální sex také nese rizika sexuálně přenosných infekcí, tak budete muset použít kondom nebo orální roušku, (latexový čtverec) abyste zakryli ta místa.
  4. Věříte svému partnerovi a respektujete ho a myslíte, že on k vám chová taky takové city?
  5. Jste si jistí, že vydržíte trvat na bezpečném sexu? Můžete otěhotnět/někoho přivést do jiného stavu nebo se nakazit STI pokaždé, když máte sex, a to i při prvním milování.
  6. Jste spokojeni s dobou a místem? A cítí to tak i váš partner?
  7. Jste si vědomi případných následků sexu? A je si toho vědoma i ta osoba, s kterou se chystáte mít sex? Pokud ano, jste připraveni čelit těmto následkům, které mohou nastat?
  8. Je zde něco, co vás ohledně sexu děsí a pokud ano, probrali jste to se svým partnerem?
  9. Chcete mít sex, protože jste na to připraveni nebo proto, že se bojíte, že by se s vámi váš partner nerozešel, pokud to neuděláte?
  10. Připadá vám to správné? Stojí za to naslouchat svému vnitřnímu hlasu – pokud není všechno úplně v pořádku, asi byste měli ještě chvíli počkat, než uděláte rozhodnutí, kterého budete později litovat.

"Jste připraveni čelit následkům, které mohou nastat?"