Natrag Přečtěte si

“Miluji tě víc než sám život.”

Sex a upřímnost

Snadno lze předpokládat, že upřímnost v sexu je jen o nevěře a o nezamlčení toho, že jsme přebrali s kamarády v hospodě, než o tom, když řekneme, že jsme pracovali do večera. Nicméně skutečná upřímnost v sexu má hlubší význam – a jedním ze způsobů jak si zajistit zdravý vztah – je vyvarovat se těchto lží.

  1. “Jsem v pohodě.” Mnoho lidí se vyhýbá konfliktu skrýváním svých citů a věří, že dobrý partner se vzdá svých vlastních potřeb. Zatímco občasná milosrdná lež (“Ne, nemáš v tom velký zadek.”) může být ohleduplná, neustálé stavění partnera před sebe povede k rozhořčení. To neznamená ho kritizovat: jednoduše buďte o svých citech upřímní – nevzdávejte se svých pocitů, ale  nepromítejte je na partnera. Místo toho, abyste řekli: “Nezáleží ti na mně, pokud chodíš domů tak pozdě,” řekněte: “ Připadá mi, že mě bereš jako samozřejmost, když měníš plány na poslední chvíli bez toho, abys mi to sdělil.“ Takhle se pravděpodobně neuchýlí k obrané reakci a vy se dál nemusíte přetvařovat.
  2. “Ooh, ooh, aah.” Muži i ženy to umí hrát jen, aby nezranili city toho druhého (nebo ukončili sex trvající moc dlouho). Nicméně, pokud to budete hrát, milenec si bude myslet, že se vám to líbí – a příště asi bude dělat to samé, protože to 'fungovalo’. Místo toho ukažte partnerovi, co vás rozvášní nebo přiznejte, že jste moc unavení/vystresovaní/opilí k dosažení vyvrcholení. Sex nemusí vézt k vzájemného vyvrcholení a hraní téměř vždy v dlouhodobém vztahu povede jen ke zhoršení sexu než k jeho zlepšení.
  3. “Rád to udělám.” Různí lidé mají různé touhy, ale jen proto, že vás partner požádá o něco sexuálního, nemusíte souhlasit. Pokud se vám to, co navrhuje nelíbí, buďte upřímní (bez toho, abyste ho odsuzovali). A respektujte také milencovo rozhodnutí nedělat něco, co se naopak líbí vám. Kompromis je součástí každého vztahu, ale pokud se na něco necítíte, je lepší si za tím stát. Pravé sexuální sebevědomí je mnohem víc o tom umět říct “Ne,” než “Ano.”

Zdravý a milující vztah je založen na důvěře, lásce a respektu, takže ukažte svému milenci respekt tím, že mu budete říkat pravdu a  on vám ji oplatí důvěrou, stojící na mnohem pevnějších základech.

"Pravé sexuální sebevědomí je mnohem víc o tom umět říct “Ne,” než “Ano.”"